Trwa ładowanie...

Zieleniec. Dolny Śląsk. Nie tylko zimowy kurort. Atrakcje

Zieleniec zwykle kojarzony z narciarstwem, również latem coraz częściej staje się celem nie tylko dla pasjonatów górskich wędrówek, ale i spragnionych ciszy, spokoju i świeżego powietrza przyjezdnych z całej Polski. Dolny Śląsk ma prawdziwy kurort. Jakie atrakcje na nas tu czekają?

Zieleniec. Dolny Śląsk. Nie tylko zimowy kurort. AtrakcjeŹródło: Zieleniec Ski Arena
d24jhlc
d24jhlc

Zieleniec to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska. Zwykle kojarzone z narciarstwem, również latem staje się celem nie tylko dla pasjonatów górskich wędrówek, ale i spragnionych ciszy, spokoju i świeżego powietrza przyjezdnych z całej Polski.

Formalnie dzielnica Dusznik-Zdroju, ale przede wszystkim zimowa stolica Dolnego Śląska, położona jest na zboczach Gór Orlickich. Jednak i lato jest w tej okolicy niezwykłe dzięki kapitalnej naturze, głębi tutejszych widoków i specyficznemu mikroklimatowi, który jest unikalny w skali całego kraju. Zieleniec jest doskonałym pomysłem dla rodzin z dziećmi, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami. Niewysokie, urocze Góry Orlickie i Bystrzyckie kryją w sobie nie mniej atrakcji, niż inne sudeckie pasma, a sam kurort jest miejscem wyjątkowo spokojnym.

Na miejscu przyjemności dostarcza turystom okoliczna przyroda, klimat i wyjątkowe ukształtowanie terenu. Można tu jeździć konno czy na rowerze, ale także biegać i spacerować po jednej z wytyczonych tras. Zieleniec latem zaprasza także gości na liczne imprezy kulturalne i wydarzenia związane z aktywną formą spędzania wolnego czasu.

Na miejscu nie lada atrakcją jest Dusznicki Express - turystyczna kolejka, której trasa wiedzie po najpiękniejszych zakątkach Zieleńca i Dusznik-Zdroju. Specjalny kurs odjeżdża w wakacje z Zieleńca w piątki i soboty o godz. 17:00. Bilet, w zależności od trasy, kosztuje od 13 do 30 zł.
ir/wg

d24jhlc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24jhlc