ycipk-15vneu

Zima trzydziestolecia. Brytyjczycy przygotowują się na niskie temperatury

Meteorolodzy ostrzegają przed jedną z najgorszych zim od przeszło 30 lat. Ekstremalne warunki pogodowe mogą pokonać nawet "Bestię ze Wschodu" – napływ zimnych mas powietrza znad Rosji, które uderzyły w Wielką Brytanię w ubiegłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Styczeń i luty mają być nazimniejszymi miesiącami w 2020 r.
Styczeń i luty mają być nazimniejszymi miesiącami w 2020 r. (Shutterstock.com)
ycipk-15vneu

Według ekspertów ds. klimatu, analizy temperatury wód w rejonie północnego Atlantyku oraz ciśnienia powietrza w tamtym rejonie wskazują na to, że w styczniu i lutym 2020 r. średnia temperatura w Wielkiej Brytanii może wynosić 3,9 st. C., czyli o 0,5 stopnia poniżej średniej dla tych samych miesięcy w latach 1981-2010.

Zgodnie z przewidywaniami naukowców z University Collage London, Brytyjczyków w nadchodzącej zimie czekają najniższe temperatury od wielu lat. Ma być ona siódmą najzimniejszą na Wyspach w ostatnich 30 latach.

ycipk-15vneu

Także przedsiębiorstwo British Gas ostrzega mieszkańców, aby przygotowali się na wyjątkowo chłodne - jak na Wielką Brytanię - dni. – Zamiast czekać aż się ochłodzi i dowiemy się, że coś nie działa tak, jak powinno, radzimy klientom przygotować się wcześniej – poinformowała Hannah Hughes, inżynier z British Gas. – Teraz jest czas na przetestowanie systemów grzewczych i sprawdzenie, czy są one gotowe na zimę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 5 sposobów na wzmocnienie organizmu zimą

ycipk-15vneu
ycipk-15vneu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15vneu