Trwa ładowanie...
d2ygtpy

Zima uderza w Polskę. Ostrzeżenia dla 7 województw

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, od wczesnych godzin porannych sypie śnieg. Termometry pokazują od 2 do nawet -3 stopni Celsjusza. Sprawdziliśmy, co jeszcze dziś nas czeka i nie mamy dobrych wiadomości – 7 województw czeka prawdziwa zawierucha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzisiaj czekają nas intensywne opady śniegu
Dzisiaj czekają nas intensywne opady śniegu (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
d2ygtpy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 7 województw. Z intensywnymi opadami śniegu będą walczyć mazowieckie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, małopolskie, śląskie i świętokrzyskie.

IMGW podał, że nocą śnieg zasypał Śląsk – tam miało być aż 12 cm białego puchu, z kolei w Małopolsce i na Podkarpaciu do 4 cm. W tej chwili pada w Krakowie, Rzeszowie, Przemyślu, Zakopanem i w Warszawie. Pozostałe rejony na ten moment mają względny spokój: jeśli już, to borykają się z deszczem.

Co będzie działo się później? Według komunikatu IMGW w godzinach popołudniowych przyjdą dość śnieg pojawi się niemal wszędzie, z wyjątkiem wybrzeża, Pomorza Zachodniego i Wielkopolski. Tam będzie ciepło, do kilku stopni na plusie. Śnieg w pozostałych miejscach może być na poziomie 10 cm. Więcej, bo aż 15 cm - na wyżynach Górnego Śląska i południu. Mowa jednak o mokrym śniegu. Za to 1 grudnia sytuacja zdecydowanie się pogorszy. Nad Polską zapanuje polarna aura, dojdzie do zamieci i zawieruch śnieżnych. Będzie też o wiele zimniej.

d2ygtpy

Podziel się opinią

Share

d2ygtpy

d2ygtpy