Trwa ładowanie...

Zimowe Bieszczady. Spadł pierwszy w tym roku śnieg

Na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach zanotowano w czwartek jedną kreskę poniżej zera, zaczął też prószyć śnieg. Istnieje szansa, że niebawem może pojawić się pokrywa śnieżna.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Turyści przed wyjściem w góry powinni mieć naładowany telefon, a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek"
Turyści przed wyjściem w góry powinni mieć naładowany telefon, a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek"Źródło: Shutterstock.com
dbded3c

W Bieszczadach jest coraz bardziej zimowa aura. Temperatura spadła poniżej zera i zaczął padać drobny śnieg. Informację przekazał Jarosław Makutynowicz, dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR.

Jeżeli opady śniegu utrzymają się w ciągu dnia powyżej górnej granicy, niebawem może pojawić się pokrywa śnieżna. Makutynowicz poinformował, że w Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu widoczność nie przekracza 100 m, a warunki turystyczne można ocenić jako trudne.

Warto wspomnieć, że w położonych w bieszczadzkich dolinach Ustrzykach Górnych termometry pokazują 4 st. C. Choć jest tam bezwietrznie, pada deszcz. Podobnych warunków atmosferycznych można spodziewać się m.in. w Cisnej.

dbded3c

Turyści udający się w góry powinni pamiętać, że w związku ze znacznie krótszym dniem, wycieczki powinni rozpoczynać możliwie wcześnie. Przed wyjściem należy też mieć naładowany telefon, a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek".

Źródło: Interia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Śnieg na Kasprowym Wierchu. Mógł niejednego zaskoczyć

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dbded3c

Podziel się opinią

Share
dbded3c
dbded3c