Trwa ładowanie...
ycipk-4ap17w

Zmiany na polskich lotniskach. Ma być nowocześniej i bezpieczniej

Już niebawem nastąpi duża zmiana w portach lotniczych na terenie Polski. Mają zniknąć wieże kontroli lotów. Zamiast nich ma powstać jedna, naszpikowana elektroniką, która będzie obsługiwać wszystkie lotniska w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stworzenie jednej wieży dla kilku lotnisk ma sprawić, że poprawi się koordynacja ruchu lotniczego
Stworzenie jednej wieży dla kilku lotnisk ma sprawić, że poprawi się koordynacja ruchu lotniczego (Shutterstock.com)
ycipk-4ap17w

Wieża kontroli lotów jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów każdego lotniska. Pracujące w niej osoby są odpowiedzialne za bezpieczeństwo ruchu lotniczego na "swoim" obszarze. Jednak Polska Agencja Żeglugi Powietrznej chce pozbyć się pojedynczych wież i zbudować jedną skomputeryzowaną dla kilku lotnisk.

Eksperci zapewniają, że dzięki takiemu rozwiązaniu wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Ponadto stworzenie jednej wieży sprawi, że poprawi się koordynacja ruchu lotniczego, więc tym samym zostaną rozładowane na niebie "korki".

ycipk-4ap17w
Shutterstock.com
Podziel się

"Nowoczesne technologie pozwolą nam - przy tym samym poziomie zatrudnienia - obsługiwać dużo większy ruch i w sposób dużo bardziej płynny" - powiedział mediom szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski.

Dodał, że już na przełomie 2021/2022 r. będziemy posiadać w Polsce tego typu centrum. Jednak na razie dla mniejszych lotnisk na południu kraju, żeby przetestować dokładnie to rozwiązanie.

Źródło: RMF24

ycipk-4ap17w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak na lotnisku traktuje się bagaże

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ap17w

ycipk-4ap17w
ycipk-4ap17w