Trwa ładowanie...

Zmiany w polityce Wizz Air. Od 29 października darmowy duży bagaż podręczny

Koniec z małym bagażem podręcznym w Wizz Air. W końcu weszły w życie zasady zgodnie, z którymi każdemu pasażerowi przysługuje bezpłatnie duży bagaż podręczny. Podróżni są zachwyceni.

Share
Zmiany w polityce Wizz Air. Od 29 października darmowy duży bagaż podręczny
Źródło: Shutterstock.com
d3m357c

Zmiana dotycząca polityki bagażowej została ogłoszona już kilka miesięcy temu i weszła w życie od 19 lipca, ale dotyczyła tylko zakupu biletów na loty po 29 października, czyli w rozkładzie zimowym.

Podróżując przed 29 października pasażerowie mogli zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego. W cenie biletu był mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Zamiast z małą walizką można było lecieć z dużą o wymiarach 56x45x25 cm, ale za dodatkową opłatą wyliczaną w zależności od długości trasy.

Po 29 października nie ma już podziału na mały i duży bagaż podręczny. Każdemu pasażerowi przysługuje bezpłatnie duży bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze maks. 10 kg.

d3m357c

Przewoźnik zaznacza jednak, że z powodu ograniczonego miejsca na pokładzie nie może zagwarantować transportu bagażu podręcznego w kabinie. W przypadku zbyt dużej liczby toreb i walizek, nadmiarowe sztuki mogą być umieszczone w luku bagażowym. W takiej sytuacji zaleca się wyjęcie z nich wszelkich wartościowych rzeczy.

Dla osób, które chcą mieć pewność, że ich bagaż będzie przewieziony w kabinie, Wizz Air przygotował usługę Wizz Priority. Gwarantuje ona nie tylko to, że walizka będzie podróżować z nami na pokładzie, ale także daje prawo do wniesienia dodatkowej małej torby (torebki, torby na aparat lub laptopa), której wymiary nie przekraczają 40x30x18 cm. Wizz Priority automatycznie przysługuje pasażerom posiadającym usługę Wizz Privilege Pass, Wizz Go lub Wizz Plus.

Więcej o nowej polityce bagażowej na stronie przewoźnika.

Wschód słońca z kabiny pilotów. Zobacz niezwykłe wideo!

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3m357c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m357c
d3m357c