Trwa ładowanie...
d3fg5ho

Zostało niewiele czasu, wyrób paszport przed Brexitem. Apel polskiej ambasady

Za 4 miesiące Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej. Polska ambasada w Zjednoczonym Królestwie apeluje do naszych rodaków żyjących na jego terenie o jak najszybsze wyrobienie paszportów biometrycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasada w Wielkiej Brytanii zachęca, aby złożyć wniosek o paszport jak najszybciej
Ambasada w Wielkiej Brytanii zachęca, aby złożyć wniosek o paszport jak najszybciej (123RF)
d3fg5ho

29 marca 2019 r. Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. W związku z zaistniałą sytuacją polska ambasada w Londynie zwraca się do rodaków, żeby wrobili jak najszybciej paszporty biometryczne.

Paszport biometryczny po Brexicie będzie potrzebny w przypadku rejestracji w Home Office (Biuro Krajowe, odpowiednik polskiego MSWiA), ubiegania się o status osoby osiedlonej, tzw. "settled status" i przede wszystkim może okazać się konieczny podczas przekraczania brytyjskiej granicy. Więc posiadanie wspomnianego dokumentu ułatwi Polakom zarówno podróżowanie, jak i rejestrację w urzędach.

Ambasada w Wielkiej Brytanii zachęca, aby złożyć wniosek jak najszybciej. Przewiduje, że przed Brexitem mogą być długie kolejki. Placówka informuje, że posiada jeszcze wolne terminy w grudniu. Czas oczekiwania na dokument to 6 tygodni od złożenia wniosku.

d3fg5ho

"Jednym z kryteriów procedury rejestracji będzie potwierdzenie tożsamości wnioskodawcy poprzez przedłożenie dokumentu – dowodu osobistego bądź paszportu. Paszport biometryczny będzie można zeskanować przy pomocy aplikacji, natomiast dowód osobisty będzie musiał zostać przesłany pocztą tradycyjną, ponieważ ani dowód osobisty, ani paszport tymczasowy nie posiadają cech biometrycznych. Dlatego też dla Państwa wygody sugerujemy złożenie wniosku paszportowego w najbliższym czasie" - wyjaśnia na swojej stronie internetowej polska ambasada.

Źródło: Ambasada RP w Londynie/Londynek.net

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Brexit a chaos na lotniskach

d3fg5ho

Podziel się opinią

Share

d3fg5ho

d3fg5ho