Hobbiton - tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Hobbiton - tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Prezentowaliśmy już Wam Tongariro - miejsce, które posłużyło jako pierwowzór Mordoru w adaptacji trylogii "Władca Pierścieni" w reżyserii Petera Jacksona. Dziś chcemy pokazać, gdzie kręcono sceny, które miały miejsce w sielskiej scenerii osady Hobbiton. Zapraszamy do Nowej Zelandii!

Prezentowaliśmy już Wam Tongariro - miejsce, które posłużyło jako pierwowzór Mordoru w adaptacji trylogii "Władca Pierścieni" w reżyserii Petera Jacksona. Dziś chcemy pokazać, gdzie kręcono sceny rozgrywające się w sielskiej scenerii osady Hobbiton. Zapraszamy do Nowej Zelandii!

if/pw

1 / 6

Tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Obraz
© Licencja Creative Commons, http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ flickr.com: blueSkySunHigh

Peter Jackson zobaczył okolicę Alexander Farm podczas swojej podróży po Wyspie Północnej, którą odbył w celu znalezienia odpowiednich lokalizacji do ekranizacji słynnej powieści. Od razu stwierdził, że jest ona idealna na Hobbiton. Niewielkie pagórki, pokryte soczystą zielenią odpowiadały książkowemu opisowi. Jednak by miejsce mogło pojawić się na szklanym ekranie potrzeba było jeszcze sporo pracy.

2 / 6

Tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Obraz
© Licencja Creative Commons, http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ flickr.com: alexindigo

Alexander Farm znajduje się w pobliżu miejscowości Matamata, położonej w północnej części Wyspy Północnej. Konstrukcja osady rozpoczęła się w marcu 1999 roku, a ekipa filmowa rozpoczęła zdjęcia dopiero kilka miesięcy później – w grudniu. Poza ponad 30 domostwami hobbitów zbudowano tu 1,5 kilometrowy odcinek drogi i obóz dla 400 osobowej ekipy. Należało także zasadzić drzewa i zbudować mosty.

3 / 6

Tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Obraz
© Licencja Creative Commons, http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ flickr.com: Stuck in Customs

Po ekipie pozostały dziś jedynie norki niziołków – nie ma już bujnej roślinności, kwiatów i dymiących kominów. Mimo to Alexander Farm cieszy się ogromnym zainteresowaniem przybywających w te okolice turystów. Po Hobbitonie organizowane są 2 godzinne wycieczki z przewodnikiem, podczas których można zajrzeć m.in. do domostwa Bilba.

4 / 6

Tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Obraz
© Licencja Creative Commons, http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ flickr.com: miss_rogue

W okolicy znajduje się także kawiarnia oraz hotel, którego pokoje oferują wspaniały widok na pagórkowate tereny Hobbitonu. Organizuje się tam także różne imprezy tematyczne, konferencje oraz… wesela. Wyobrażacie sobie ślub w osadzie hobbitów?
Sprawdź najlepsze oferty: www.otowakacje.wp.pl www.wycieczki.wp.pl

5 / 6

Tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Obraz
© Licencja Creative Commons, http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ flickr.com: james)(anderson

Farma została założona w 1978 roku przez rodzinę Aleksander i prowadzona jest do dziś przez synów i ojca. W obiekcie hoduje się ok. 13 tysięcy owiec i 300 krów, a dochody pochodzą ze sprzedaży mięsa i wełny. Turystom odwiedzającym Hobbiton prezentuje się też strzyżenie owiec oraz karmienie jagniąt.
Sprawdź najlepsze oferty: www.otowakacje.wp.pl www.wycieczki.wp.pl

6 / 6

Tak w rzeczywistości wygląda słynna kraina

Obraz
© Licencja Creative Commons, http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ flickr.com: Rob & Jules

Wycieczki do osady wyruszają z 3 miejsc – kawiarni The Shires Rest Cafe oraz miejscowości Matamata i Rotorua. Zorganizowana, miesięczna podróż po Nowej Zelandii, zawierająca w programie wizytę w Hobbitonie, to koszt ok. 20 tysięcy złotych.

if/pw

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)