Trwa ładowanie...

1000 zł za jedną noc w hotelu. Takie są ceny sylwestrowej zabawy w górach

Ceny noclegów w górach wystrzeliły znacznie do góry. Stawki są o połowę wyższe niż w trakcie wakacji. Nawet 2 tys. zł - tyle trzeba zapłacić za sylwestrowy weekend w Zakopanem. Dlatego Polacy coraz częściej wybierają słowacką stronę Tatr. Można znaleźć tam wyraźnie tańsze noclegi, choć imprezowego szaleństwa raczej nie można się spodziewać.

1000 zł za jedną noc w hotelu. Takie są ceny sylwestrowej zabawy w górachŹródło: Pixabay.com, fot: TerriC
d1d415r
d1d415r

- Sylwester last minute, to w Polsce nienajlepszy pomysł. Górskie i nadmorskie hotele czeka pod koniec grudnia prawdziwe oblężenie. Na dwa tygodnie przed Nowym Rokiem na wynajęcie czekało już tylko 7 proc. pokoi w 18 najpopularniejszych miejscowościach turystycznych - analizuje Bartosz Turek z Open Finance. Przygotował zestawienie średnich cen dla 18 najpopularniejszych krajowych kierunków wyjazdów Polaków.

- Tradycyjnie najtrudniej o wolne miejsce w tym okresie jest w górach, gdzie na najemcę czeka już tylko jeden pokój na 25. Efekt? Stawki za wynajem mogą być nawet kilkukrotnie wyższe niż poza sezonem - pisze.
I widać to po cenach. Średnia cena noclegu dla 2 osób w Zakopanem w sylwestra? Ponad 1 tys. zł. Do tego znalezienie miejsca graniczy z cudem. W tej chwili zajęte jest 99 proc. miejsc.

- Dla porównania po wakacjach, we wrześniu, za dwuosobowy pokój w Zakopanem trzeba było zapłacić 263 złote, czyli cztery razy mniej niż teraz - analizuje Bartosz Turek.

To może inna część gór? Bukowina Tatrzańska to wcale nie lepsze rozwiązanie. Cena za noc dla pary to 524 zł. I tutaj również większość miejsc jest już zajęta. Skąd tak kosmiczne stawki? Wszystko przez to, że większość standardowych miejsc jest dawno wykupiona. Wolne są tylko najlepsze i najdroższe pokoje.

Open Finance
Źródło: Open Finance, fot: open finance

Oszczędni powinni wybrać Karpacz. Średnia cena to 288 zł za nockę. Problemem jednak będzie znalezienie wolnego pokoju. Podobne ceny są w Świeradowie Zdrój i Krynicy Zdrój. Za noc trzeba wyłożyć trochę poniżej 300 zł.
Jeżeli nie góry, to może morze? Mamy złą wiadomość. Nie będzie taniej. Średnia cena noclegu w sylwestra w Sopocie to 623 zł. W Kołobrzegu trzeba zapłacić 630 zł. Sporo tańsze są Międzyzdroje. Tam średnia cena za noc oscyluje w okolicach 366 zł.

Open Finance
Źródło: Open Finance, fot: open finance

Trzecia opcja do Mazury. Za sylwestrowy nocleg w Mikołajkach trzeba wyłożyć średnio 297 zł. Znalezienie pokoju nie powinno być problemem. Na tydzień przed sylwestrem wolne było 25 proc. pokojów.

d1d415r

Najtańsza jest Częstochowa - Jest to jedyne miasto popularne wśród turystów, w którym Nowy Rok można witać płacąc za dobę w hotelu miej niż 200 złotych - dodaje Turek.

Zobacz także: Jak schudnąć przed sylwestrową imprezą?

Coraz więcej Polaków wybiera słowacką stronę Tatr. Dlaczego można znaleźć tam wyraźnie tańsze noclegi. Sylwester w Starym Smokowcu kosztować będzie 700 zł za nocleg dwóch osób w czterogwiazdkowym hotelu. To o 300 zł taniej za jedną noc. Tatrzańska Łomnica to wydatek w okolicach 300 - 400 zł za noc.

Oczywiście Sylwester na Słowacji wygląda trochę inaczej niż w Zakopanem. To raczej miejsce dla amatorów spokojnej rozrwyki, a nie klubów, czy wielkiej imprezy organizowanej przez Telewizję Polską.

d1d415r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d415r