Aerofłot wznawia loty międzynarodowe. Już nie tylko Białoruś
Narodowy przewoźnik Federacji Rosyjskiej zawiesił na początku marca wszystkie połączenia międzynarodowe, poza lotami na Białoruś, z obawy przed zatrzymaniem maszyn za granicą z powodu sankcji. Właśnie się to jednak zmienia - Aerofłot znalazł sposób jak obejść to zagrożenie.
Linie Aerofłot znajdują się w koszmarnej sytuacji. Lista krajów, które zamknęły przestrzeń dla rosyjskich samolotów jest bardzo długa, na dodatek przewoźnik boi się zatrzymania maszyn za granicą ze względu na sankcje. Od dwóch tygodni nie wykonuje więc żadnych połączeń międzynarodowych poza lotami na zaprzyjaźnioną Białoruś.
Aerofłot wznawia połączenia międzynarodowe
Przewoźnik ogłosił, że wznawia loty do trzech krajów - Kirgistanu, Armenii i Azerbejdżanu. Trasy te nie muszą być zmieniane, ponieważ nie odbywają się nad krajami, które zamknęły przestrzeń powietrzną dla Rosji. Pasażerowie mogą już polecieć do Biszkeku, stolicy Kirgistanu, i Oszu, drugiego pod względem liczby ludności miasta w kraju.
Loty do Baku, stolicy Azerbejdżanu będą wznowione od 21 marca, a do Erywania, stolicy Armenii, od 22 marca br.
Do Kirgistanu Rosjanie polecą samolotami Sukhoj SSJ 100, ale także Boeingiem 737-800, który zarejestrowany jest na Bermudach. Loty do Azerbejdżanu i Armenii będą odbywać się wyłącznie maszynami Sukhoj SuperJet 100 krajowej produkcji, w obawie przed sankcjami.
Sześć rosyjskich linii wykonuje loty międzynarodowe
Rosyjskie Ministerstwo Transportu poinformowało w czwartek 17 marca, że sześć rosyjskich linii lotniczych nadal wykonuje loty międzynarodowe, a 29 przewoźników lotniczych lata do Rosji.
"Sześciu rosyjskich przewoźników lotniczych wykonuje loty do Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Kirgistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tadżykistanu, Turcji i Uzbekistanu z łączną częstotliwością około 250 lotów tygodniowo" – czytamy w oświadczeniu.
Linie wykorzystują do lotów międzynarodowych samoloty, które nie są zagrożone zatrzymaniem za granicą, w tym właśnie 147 rosyjskich maszyn Sukhoj Superjet 100.
Źródło: Azerbaijan State News Agency
Sztuka podróżowania - DS4
WP Turystyka na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski