Trwa ładowanie...
albania
IR
22-07-2022 11:46

Albania. Polski policjant uratował tonącą nastolatkę

Choć w Albanii przebywa na urlopie, to ani chwili się nie wahał i ruszył na ratunek dziewczynie, która poślizgnęła się na molo i wpadła do wody. St. sierż. Damian Michalski z komendy w Piotrkowie Trybunalskim uratował nastolatkę przed utonięciem.

Albania przyciąga turystów z wielu krajów Albania przyciąga turystów z wielu krajów Źródło: Adobe Stock
d23f59q
d23f59q

St. sierż. Damian Michalski na co dzień pełni służbę w patrolu wodnym nad Zalewem Sulejowskim.

Bohaterskie zachowanie polskiego policjanta

Na urlop wybrał Albanię, ale nawet w trakcie wypoczynku nie stracił czujności. Gdy tylko zobaczył, że nastolatka wpadła do wody i się topi, natychmiast ruszył jej na pomoc. Mimo silnego wiatru i wysokich fal wzorowo przeprowadził akcję ratunkową i wydostał dziewczynę na brzeg.

"Policjant w czasie wolnym od służby odwiesza mundur do szafy, ale nie chowa w niej poczucia odpowiedzialności za innych, gdy w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia" - czytamy w komunikacie KWP w Łodzi.

Dramat tureckich turystek w Albanii

Krzyk nastolatki usłyszał podczas kąpieli w morzu. "Policjant zauważył w wodzie trzy młode kobiety, które spadły z pomostu. Dwóm z nich udało się złapać linek przy pomoście, dzięki czemu utrzymywały się na powierzchni. Trzecią z dziewcząt porwała wysoka fala i nie mogła dopłynąć do drabinki" - dowiadujemy się z komunikatu. - "Zaczęła tonąć. Nie zważając na miejsce, czas i okoliczności policjant zaczął płynąć w jej kierunku. Tonącej podał koło i pomimo bariery językowej, ponieważ okazało się, że to obywatelka Turcji, uspokajał dziewczynę komunikując się z nią w języku angielskim. Z daleka zobaczył zbliżające się skutery ratowników wodnych. Gestem ręki wskazał im pozostałe młode kobiety potrzebujące pomocy, a sam dopłynął z ratowaną bezpiecznie do brzegu".

d23f59q

Całej trójce została udzielona pomoc. W efekcie udało się uniknąć tragedii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dramatyczna sytuacja w Chorwacji. Polski policjant bohaterem

d23f59q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23f59q