Trwa ładowanie...
dplynkz

Beskidy czy Malbork. Gdzie jechać na weekend?

Rząd powoli znosi kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Nie obowiązuje już kwarantanna społeczna i możemy swobodnie podróżować po kraju w celach rekreacyjnych. Otwarte zostały hotele oraz wiele atrakcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beskidy czy Malbork. Gdzie jechać na weekend?
(Getty Images)
dplynkz

W związku z tym, że od 4 maja znów działają hotele i inne obiekty noclegowe, możemy sobie pozwolić na kilkudniowy wyjazd. Pamiętajmy jednak o tym, że w dalszym ciągu nie działają lokale gastronomiczne - jedzenie można ew. zamawiać na wynos. Decydując się na dłuższy wyjazd, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że będziemy musieli zadbać o samodzielne zorganizowanie posiłków.

Warto również pamiętać, że nie wszystkie atrakcje w hotelu są dostępne dla odwiedzających. Nieczynne są m.in. baseny i salony SPA. Można, w zamian za to, zrelaksować się na łonie natury, wypożyczając np. rowery czy kajaki. Nadal nie działają schroniska górskie.

dplynkz

Weekend na świeżym powietrzu

Planując wypad za miasto, dobrze kierować się bliskością parków narodowych, parków miejskich, lasów, plaż czy bulwarów. Nie zapominajmy jednak, że infrastruktura, a w tym: wieże widokowe, place zabaw, miejsca grillowe czy siłownie plenerowe pozostaje nieczynne.

Należy również pamiętać, że przebywając w parkach lub na plaży mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. W niektórych parkach narodowych wprowadzono nowe zakazy dotyczące dystansu społecznego oraz limity wejść dla turystów. I choć jest możliwe poruszanie się po kraju w celach rekreacyjnych, nie możemy się jednak gromadzić, a zatem wszelkie wycieczki w gronie przyjaciół pozostają zakazane.

dplynkz

Prawo dopuszcza przemieszczanie się jedynie w towarzystwie najbliższej rodziny, ale należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Mowa o zakrywaniu ust oraz nosa, a także zachowywaniu 2-metrowego dystansu. W lesie można poruszać się bez maseczki ochronnej.

Jakie atrakcje są otwarte?

Turyści lubiący spacerować na pewno ucieszą się na wieść, że czynne są ścieżki rekreacyjne w koronach drzew (Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju oraz nad Maltą w Poznaniu). Można również korzystać z wyciągów i kolejek w Karkonoszach albo wybrać się w Góry Stołowe.

Infrastrukturę uruchamiają także Polskie Koleje Linowe, działają wyciągi i kolejki w Beskidach, a większość atrakcji i zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej czeka na turystów. Otwarte są skansen archeologiczny Karpacka Troja oraz Bałtowski Kompleks Turystyczny.

dplynkz

Od 4 maja częściowo dostępny jest dla turystów Zamek Królewski na Wawelu, a od 8 maja można zwiedzać zewnętrzną część zamku z Malborku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mała foka nad Bałtykiem. Niespodziewane spotkanie

dplynkz

Podziel się opinią

Share

dplynkz

dplynkz