Trwa ładowanie...

Białoruś jeszcze bardziej dostępna dla turystów. Zmiany wchodzą w życie 1 stycznia

Nasi wschodzi sąsiedzi dostrzegają coraz więcej plusów otwierania się na turystów, dlatego coraz bardziej łagodzą przepisy dotyczące wjazdu na teren ich kraju. Zgodnie z nowym dekretem białoruskiego przywódcy, od stycznia 2018 r., bez wizy do 10 dni będzie można jeździć do niektórych rejonów obwodu grodzieńskiego oraz brzeskiego.

Share
Białoruś jeszcze bardziej dostępna dla turystów. Zmiany wchodzą w życie 1 stycznia
Źródło: Wojciech Gojke, WP
d3qvlaz

Aleksander Łukaszenka podpisał 26 grudnia dekret nr 462 w sprawie przedłużenia możliwości pobytu bez wiz do 10 dni. Z informacji białoruskiej agencji prasowej Biełta wynika, że nowe przepisy będą dotyczyć Grodna, Brześcia i okolic tych miast. Zmiany wizowe obejmą też białoruską części Kanału Augustowskiego i Puszczy Białowieskiej.

Nowe przepisy mają ułatwić odwiedzanie Białorusi przez turystów. Mogą też pomóc w większym wykorzystaniu lotnisk. Kilka miesięcy temu media informowały, że linie lotnicze LOT rozważają uruchomienie połączenia z Warszawy do Grodna. Obecnie loty funkcjonują wyłącznie między stolicami naszych państw.

Z wizytą w Grodnie. Zwiedzamy urokliwe białoruskie miasto

Docelowo zwiększy się też liczba przejść granicznych, przez które możliwy będzie wjazd bez wiz na Białoruś.

Warto pamiętaćm że turyści przed wyjazdem powinni się upewnić, jakie warunki muszą spełnić jadąc za naszą wschodnią granicę. Chodzi między innymi o potrzebę posiadania paszportu, ubezpieczenia i rezerwacji usług turystycznych.

Źródło: IAR

d3qvlaz

Podziel się opinią

Share
d3qvlaz
d3qvlaz