Trwa ładowanie...

Białystok. Makabryczne odkrycie policjantów

W jednym z białostockich domów dokonano przerażającego odkrycia. W mieszkaniu 47-letniego mężczyzny funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku znaleźli skórę rysia euroazjatyckiego. Grozi mu kara pozbawienia wolności.
Share
Skóra rysia znaleziona w zamrażarce/ Źródło: KMP Białystok
Skóra rysia znaleziona w zamrażarce/ Źródło: KMP Białystok Źródło: Policja
d1yhzhh

O zdarzeniu Komenda Miejska Policji w Białymstoku poinformowała na swojej stronie internetowej. Funkcjonariusze pod koniec stycznia prowadzili czynności w jednym z domów w związku z podejrzeniem, że mogą się tam znajdować nielegalne trofea zwierząt.

Zwierzę było pod ochroną

W zamrażarce w mieszkaniu 47-letniego mężczyzny znaleziono wówczas zawiniętą w foliowy worek skórę zwierzęcia. Trofeum zostało przekazane do badania biegłemu z zakresu ochrony przyrody gatunków i zwierząt.

d1yhzhh

Eksperci potwierdzili, że była to skóra rysia euroazjatyckiego, należącego do populacji z Puszczy Knyszyńskiej. Gatunek ten jest w Polsce pod ścisłą ochroną.

Nawet do roku więzienia

"Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wczoraj zarzutu 47-letniemu właścicielowi posesji. Mężczyzna jest podejrzany o bezprawne posiadanie i przetrzymywanie trofeum w postaci skóry rysia euroazjatyckiego" - informuje Komenda Miejska Policji w Białymstoku na swojej stronie internetowej.

d1yhzhh

Zgodnie z przepisami prawa łowieckiego, mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do roku.

Źródło: KMP Białystok

Marcujące się rysie. Niezwykłe nagranie z Zachodniopomorskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yhzhh

Podziel się opinią

Share
d1yhzhh
d1yhzhh