Trwa ładowanie...

Chcą ważyć personel, aby zadbać o wizerunek linii lotniczej

Linia lotnicza Air India zapowiedziały, że chcą zadbać o swój wizerunek. W związku z tym poinformowały personel pokładowy, że może spodziewać się sprawdzania wskaźnika BMI i kontroli wagi pracowników przez "asystentów".

Share
Samolot Air India Samolot Air India Źródło: Adobe Stock, fot: GEORGE SOCKA ALL RIGHTS RESERVED
d2bclsf

W firmowym komunikacie z 20 stycznia dyrektor wykonawczy poinformował personel pokładowy Air India, że każdy jego członek będzie poddawany co kwartał kontrolom BMI i wagi. Jak zauważył, załoga pokładowa, która jest dobrze ubrana oraz zadbana zapewnia pozytywny i profesjonalny wizerunek linii lotniczej.

Zgodnie z komunikatem, również kierownik pokładu będzie odpowiedzialny za upewnienie się, że jego zespół spełnia wytyczne, a wszelkie problemy będą musiały być przez niego zgłoszone.

d2bclsf

Air India chce ważyć personel przed lotami

Związek zawodowy pracowników personelu pokładowego (AICCA) jest przeciwny nowemu pomysłowi i podkreśla, że kontrole BMI oraz wagi będą przeprowadzane przed lotem w biurze przez "asystentów", a nie przez lekarzy w placówkach medycznych.

"Kontrola BMI może być stresująca, a w efekcie będzie wpływać na stan psychiczny załogi i zakłócać przygotowanie do lotu" - czytamy w komunikacie związku zawodowego.

Co więcej, członkowie personelu pokładowego Air India zaznaczają, że przechodzą kontrolę BMI i wagi - zgodnie z wymogami dotyczącymi lotnictwa cywilnego (CAR) wydanymi przez Dyrekcję Generalną Lotnictwa Cywilnego (DGCA). Kontrole te są jednak przeprowadzane wyłącznie przez pracowników służby zdrowia lub lekarzy.

AICCA zagroziła skorzystaniem ze środków prawnych, jeśli wspomniany wymóg dotyczący kontroli BMI oraz wagi przez "asystentów" nie zostanie wycofany.

d2bclsf

To nie pierwszy taki pomysł

Warto wspomnieć, że Air India w 2015 roku również postanowiła zadbać o wizerunek i formę swoich pracowników. Wtedy ponad 600 kobietom zasugerowano schudnięcie, a te, które po pół roku nadal ważyły za dużo, uziemiono.

Wymagania były bardzo wyśrubowane, wszak ustalono, że BMI nie może przekroczyć 22. Jednak zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia wynik poniżej 25 oznacza prawidłową wagę.

Źródło: indiatoday.in

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Lampart kontra kot. Zaskakujący finał polowania

d2bclsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bclsf
d2bclsf