Trwa ładowanie...

Chcesz, aby miejsce obok w samolocie było wolne? Możesz je wykupić na aukcji

Jeśli zdarzy się nam siedzieć obok uciążliwego pasażera, podróż może zamienić się w istny koszmar. Nic więc dziwnego, że wiele osób chciałoby, by podczas lotu nikt się nie znajdował w ich pobliżu. Linie Etihad, wychodząc naprzeciw potrzeb swoich klientów, postanowiły wprowadzić nową usługę, dzięki której to skromne marzenie można zamienić w rzeczywistość.

Chcesz, aby miejsce obok w samolocie było wolne? Możesz je wykupić na aukcjiŹródło: Shutterstock.com
d40iwa0
d40iwa0

Od 3 lipca linie Etihad, narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, umożliwiają swoim klientom wykupienie "gwarancji pustego miejsca". Na czym polega ta usługa? Każdy pasażer klasy ekonomicznej może powiększyć swoją przestrzeń osobistą, płacąc za puste miejsca w samolocie - maksymalnie trzy dookoła siebie.
– To da naszym gościom możliwość zwiększenia komfortu, przestrzeni i prywatności – wyjaśniają linie lotnicze.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Nowa usługa ma działać na zasadzie aukcji. Nam etapie rezerwacji można zadeklarować, ile jest się w stanie zapłacić na brak pasażerów na sąsiednich fotelach. Można się też na to zdecydować w innym czasie, jednak nie później niż 35 godzin przed odlotem. Jeśli dane miejsce nie zostanie wykupione, firma poinformuje klienta o wolnym miejscu drogą mailową. Ile kosztuje to nietypowe rozwiązanie? Etihad nie ustalił konkretnej stawki.

d40iwa0

Nie pierwsza tego typu oferta

Podobne rozwiązanie stosowała linia Virgin Atlantic. Klienci klasy ekonomicznej mogli zapłacić od 99 do 199 funtów, aby mieć gwarancje, że siedzenie obok nich będzie wolne. Przewoźnik zrezygnował z usługi w maju 2016 r.

Wybierasz się w podróż? Uważaj na granicy

d40iwa0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40iwa0