Trwa ładowanie...

Chiny. Powstał najdłuższy szklany most na świecie

Moda na budowanie szklanych mostów w Chinach wciąż trwa. Przez ostatnią dekadę oddano ich do użytku kilkanaście, a każdy z nich robi wrażenie. Teraz przyszedł czas na rekordowo długą, liczącą ponad 500 m konstrukcję.

Nowy szklany most w ChinachNowy szklany most w ChinachŹródło: East News
d3xd1c6
d3xd1c6

Za każdym razem, gdy w Państwie Środka jest otwierany kolejny, szklany most, pada to samo pytanie – czy można czuć się bezpiecznie, przechodząc po takiej konstrukcji? Chińscy inżynierowie, którzy specjalizują się w tworzeniu szklanych, długich na kilkaset metrów mostów, zapewniają, że nie ma powodów do obaw, a użyte do budowy materiały są trwałe i przeszły rygorystyczne testy.

Rekordowy most nad rzeką Lianjiang

Te same zapewnienia dotyczą najnowszego dzieła azjatyckich konstruktorów. Mowa o moście, który powstał nad rzeką Lianjiang, w malowniczym regionie Lianzhou. Ciągnie się przez 526 m, co oznacza, że jest najdłuższy na świecie. Postarano się, aby w dniu otwarcia przeprawy, 18 lipca br., została ona wpisana do Księgi rekordów Guinnessa.

Budowa zajęła w sumie 3 lata i pochłonęła ok. 300 mln juanów (ok. 165 mln zł). Podstawa, po której poruszają się piesi, jest wykonana z przeźroczystego szkła laminowanego, o grubości 4,5 cm.

d3xd1c6

Jak możemy dowiedzieć się z portalu "Insider", kładka cechuje się dużą wytrzymałością i może na niej przebywać jednocześnie 500 osób. To, że jest solidna, postanowiono udowodnić za sprawą dwóch masywnych samochodów, ważących 4 tony, które przejechały po niej podczas uroczystego otwarcia.

Turyści mają do dyspozycji 4 tarasy obserwacyjne, ale nie tylko. Konstrukcja, poza zwykłym ruchem pieszym, będzie używana również do skoków na bungee, tyrolek, a nawet jako wybieg dla pokazów mody.

Źródło: insider.com

Falujący most. Oto potęga wiatru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xd1c6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xd1c6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj