Trwa ładowanie...
dl8wav5

Portugalia. Powstał najdłuższy wiszący most dla pieszych na świecie

Po prostu wow! Ukończono budowę najdłuższego mostu wiszącego dla pieszych na świecie. Ponad półkilometrowa atrakcja ma przyciągnąć turystów do portugalskiej miejscowości Arouca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Most 516 Arouca
Most 516 Arouca (PAP, EPA, OCTAVIO PASSOS)
dl8wav5

Telewizja RTP poinformowała w piątek o ukończeniu budowy wiszącego mostu "516 Arouca" w Północnej Portugalii. Jak czytamy na stronie internetowej atrakcji, to najdłuższy tego typu most na świecie. Dostępny będzie tylko dla pieszych.

Portugalia - najdłuższy wiszący most dla pieszych

Budowa mostu trwała dwa lata i kosztowała 2 mln euro. "Nazwa '516 Arouca' oznacza długość tego mostu, który powstał na wysokości 175 m nad rzeką Paiva. Jego szerokość to 1,2 m" - poinformował portal Izby Portugalskich Inżynierów "Haengenharia", wskazując, że pierwotnie budowla miała mieć długość 480 m, ale z powodu nietypowego ukształtowania terenu musiała zostać wydłużona.

Most nie został jeszcze oficjalnie otwarty dla turystów, ale gdy tylko się to stanie, to wejście będzie możliwe po spełnieniu warunków sanitarno-epidemiologicznych wynikających z epidemii koronawirusa.

dl8wav5

W ciągu dnia mostem będzie mogło przejść 800 osób dziennie. Wszystkich obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa.

Przed wejściem na most turyści będą musieli zdezynfekować ręce, a lokalne służby medyczne sprawdzać będą temperaturę ciała odwiedzających.

Portugalia - otwarcie granic

Portugalia przywróciła swobodny ruch turystyczny z państwami Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz krajami, w których mieszka wielu Portugalczyków. Od lipca możliwe będzie podróżowanie do tego państwa z innych miejsc na świecie.

dl8wav5

Co ważne, do Portugalii można na razie dotrzeć tylko drogą lotniczą. Granica z Hiszpanią jest zamknięta.

Źródło: PAP/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Falujący most. Oto potęga wiatru

dl8wav5

Podziel się opinią

Share
dl8wav5
dl8wav5