Trwa ładowanie...

Cios w Rosję. Zawiesili licencję ponad 700 samolotów

Władze Bermudów zdecydowały, że zawieszają licencje wszystkim samolotom zarejestrowanym w tym wyspiarskim kraju, z których korzystają rosyjskie linie. Uziemionych jest ponad 700 maszyn, czyli ponad połowa wszystkich powietrznych statków pasażerskich należących do przewoźników z Rosji.

Samolot rosyjskiej linii S7 Samolot rosyjskiej linii S7 Źródło: Adobe Stock
d2ii902
d2ii902

Taka decyzja to spory cios dla Rosji, ponieważ tamtejsi przewoźnicy najczęściej rejestrowali swoje samoloty w raju podatkowym na Bermudach, aby dzięki temu płacić niższe podatki.

Z informacji rosyjskiego ministerstwa transportu wynika, że aktualnie linie z Rosji mają 1367 maszyn, z czego ponad 700 zarejestrowanych jest poza Rosją (zdaniem agencji TASS jest ich nawet ponad 800, a 95 proc. z nich ma być zarejestrowane właśnie na Bermudach).

Zdaniem BCAA loty mogą nie być bezpieczne

BCAA (Bermuda Civil Aviation Authority), czyli lokalny urząd lotnictwa cywilnego zdecydował, że certyfikaty sprawności dla lotów rosyjskich samolotów będą zawieszone. W przypadku maszyn, które były w trasie, miały one obowiązywać tylko do wylądowania w porcie docelowym. Powodem takiej decyzji są sankcje nałożone na Rosję za napaść na Ukrainę. Zdaniem BCAA, podważają one możliwość utrzymania nadzoru nad bezpieczeństwem lotu rosyjskich samolotów.

d2ii902

"System oceny sprawności do lotu został ograniczony do tego stopnia, że Bermuda Civil Aviation Authority (BCAA) nie jest w stanie z pewnością potwierdzić, że te samoloty są sprawne do lotów" - przekazano w komunikacie.

Źródło: Reuters

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jedziemy na wakacje. Przygoda w Egipcie

d2ii902
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2ii902