Trwa ładowanie...

Czarnogóra otwarta dla Polaków. Wjedziemy na określonych warunkach

Władze Czarnogóry na początku czerwca przedstawiły listę państw, których obywatele mogą odwiedzać kraj bez ograniczeń. Nie było na niej Polski. 5 czerwca rząd podjął jednak decyzję o otwarciu granic dla autobusowych przewozów turystycznych. W tym także dla Polaków.

Polacy mogą podróżować do Czarnogóry w zorganizowanych grupach turystycznychPolacy mogą podróżować do Czarnogóry w zorganizowanych grupach turystycznychŹródło: Getty Images
d4kt87a
d4kt87a

Obywatele państw, w których liczba aktywnych zachorowań na koronawirusa jest mniejsza niż 25 na 100 tys. mieszkańców mogą od 1 czerwca wjeżdżać bez ograniczeń na teren Czarnogóry. Polska nie spełniała tych kryteriów, a zatem przywilej ten nie przysługiwał obywatelom naszego kraju.

"Aktualnie liczba aktywnych zachorowań na koronawirusa w Polsce jest większa niż 25 na 1000 tys. mieszkańców, jednak rząd Czarnogóry opracowuje działania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom polskich turystów. Obecnie trwają negocjacje w tej sprawie" - czytamy na portalu "gov.pl"

Czarnogóra - wjazd autobusem w zorganizowanej grupie

Z rządowej strony dowiadujemy się również, że rząd Czarnogóry decyzją z 5 czerwca dopuścił możliwość wykonywania przewozów autobusowych m.in. z Polski. Oznacza to, że Polacy będą mogli wjeżdżać na terytorium Czarnogóry w zorganizowanych grupach turystycznych.

O tym, że Czarnogóra otwiera granice dla turystów z Polski pisał na swoim Twiterze także Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk. - "Kilka dni temu przez int. przetoczyła się inf. o zamknięciu granic dla Polaków. Tłumaczyłem wtedy, że decyzja ma charakter kryterialny i czasowy i będzie skorygowana, o co zabiegaliśmy. Pierwsza korekta wchodzi w życie dzisiaj" - informował polityk.

Polacy wciąż nie mogą wjeżdżać do Czarnogóry samochodami prywatnymi. Nie wiadomo nadal także, jak będzie wyglądała sytuacja z podróżowaniem drogą powietrzną. Ministerstwo Spraw Zagranicznych czeka na dalsze informacje w tej kwestii.

d4kt87a

Źródło: "Gov.pl"

Bon turystyczny nie na lody i gofry. Wiceminister rozwoju tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kt87a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kt87a