Trwa ładowanie...

Dla tej linii brak lotniska nie jest problemem. Samoloty będą lądować na wodzie

Połączenia lotnicze w Indiach rozwijają się w ogromnym tempie. Nie można tego powiedzieć o lotniskach, których zdecydowanie brakuje. Niskokosztowy przewoźnik SpiceJet rozwiązał problem w prosty sposób. Zamiast czekać na wybudowanie nowych pasów startowych, kupił samoloty, które mogą lądować na wodzie.

Share
Dla tej linii brak lotniska nie jest problemem. Samoloty będą lądować na wodzie
Źródło: Shutterstock.com
d321ncl

Linia SpiceJet jest jedną z najprężniej rozwijających się w Azji. Tylko w 2016 r. przewiozła 14 mln pasażerów i wszystko wskazuje na to, że obecny rok będzie dla niej jeszcze bardziej udany. Jednak przewoźnik napotyka na swojej drodze rozwoju ogromny problem, którego nie można rozwiązać w prosty sposób. W Indiach brakuje lotnisk. Na 450 lądowisk, tylko na 75 możliwe są regularne loty pasażerskie.

W związku z tym przedstawiciele linii postanowili obejść "drobną" niedogodność i zdecydowali się na zakup 100 samolotów Kodiak od japońskiego koncernu Setouchi Holdings za kwotę 400 mln USD – informuje portal Fly4free. Niewielkie maszyny są przeznaczone dla 10-14 pasażerów i mają zasięg do kilkuset kilometrów. Ich największym atutem jest to, że mogą lądować w trudnych warunkach, także na wodzie – o ile jest ok. 300 m wolnej przestrzeni.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Transakcja ma być sfinalizowana najpóźniej w lutym 2018 r. Obecnie przewoźnik czeka na ostateczną akceptację ze strony rządu Indii. Okazuje się, że to nie jedyny zakup SpiceJet w ostatnim czasie. Przewoźnik we wrześniu br. nabył 50 turbośmigłowych Bombardierów Q400, planuje też kupić samoloty szerokokadłubowe, aby rozpocząć loty międzykontynentalne, w tym do Europy.

d321ncl

Źródło: Fly4free

Zobacz też: Pierwszy lot nowego Airbusa

d321ncl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d321ncl
d321ncl