Trwa ładowanie...

Dla tej linii brak lotniska nie jest problemem. Samoloty będą lądować na wodzie

Połączenia lotnicze w Indiach rozwijają się w ogromnym tempie. Nie można tego powiedzieć o lotniskach, których zdecydowanie brakuje. Niskokosztowy przewoźnik SpiceJet rozwiązał problem w prosty sposób. Zamiast czekać na wybudowanie nowych pasów startowych, kupił samoloty, które mogą lądować na wodzie.

Dla tej linii brak lotniska nie jest problemem. Samoloty będą lądować na wodzieŹródło: Shutterstock.com
dijqojm
dijqojm

Linia SpiceJet jest jedną z najprężniej rozwijających się w Azji. Tylko w 2016 r. przewiozła 14 mln pasażerów i wszystko wskazuje na to, że obecny rok będzie dla niej jeszcze bardziej udany. Jednak przewoźnik napotyka na swojej drodze rozwoju ogromny problem, którego nie można rozwiązać w prosty sposób. W Indiach brakuje lotnisk. Na 450 lądowisk, tylko na 75 możliwe są regularne loty pasażerskie.

W związku z tym przedstawiciele linii postanowili obejść "drobną" niedogodność i zdecydowali się na zakup 100 samolotów Kodiak od japońskiego koncernu Setouchi Holdings za kwotę 400 mln USD – informuje portal Fly4free. Niewielkie maszyny są przeznaczone dla 10-14 pasażerów i mają zasięg do kilkuset kilometrów. Ich największym atutem jest to, że mogą lądować w trudnych warunkach, także na wodzie – o ile jest ok. 300 m wolnej przestrzeni.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Transakcja ma być sfinalizowana najpóźniej w lutym 2018 r. Obecnie przewoźnik czeka na ostateczną akceptację ze strony rządu Indii. Okazuje się, że to nie jedyny zakup SpiceJet w ostatnim czasie. Przewoźnik we wrześniu br. nabył 50 turbośmigłowych Bombardierów Q400, planuje też kupić samoloty szerokokadłubowe, aby rozpocząć loty międzykontynentalne, w tym do Europy.

dijqojm

Źródło: Fly4free

Zobacz też: Pierwszy lot nowego Airbusa

dijqojm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijqojm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj