WP

Dobra wiadomość dla fanów "Titanica". Już wkrótce transatlantyk wypłynie w rejs

Legendarny statek już za cztery lata wyruszy w rejs. Jego budowa kosztuje fortunę, zresztą nic dziwnego, bo Titanic XXI wieku ma odwzorowywać słynny transatlantyk powstały na początku ubiegłego stulecia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Titanic XXI w. będzie odzwierciedlał w 100 proc. swój legendarny pierwowzór
Titanic XXI w. będzie odzwierciedlał w 100 proc. swój legendarny pierwowzór (Youtube.com)
WP

Pomysłodawcą zbudowania repliki słynnego statku pasażerskiego, który zderzył się z górą lodową i zatonął w 1912 r. podczas swojego dziewiczego rejsu, jest australijski miliarder i były polityk, Clive Palmer.

W pierwszą podróż transatlantyk ma wyruszyć w 2022 r. z Dubaju, a zakończy swój rejs w angielskim mieście Southampton po dwóch tygodniach.

WP

- Podczas premierowej podróży statek przetransportuje pasażerów z Southampton do Nowego Jorku. Później będzie opływał całą ziemię, inspirując i oczarowując przy tym wszystkich ludzi. Jednocześnie będzie też zwracał na siebie uwagę w każdym porcie, do którego dobije - mówił w zagranicznych mediach Clive Palmer.

Jak zapowiada inwestor Titanic II będzie regularnie kursował między Anglią i Stanami Zjednoczonymi latem, zaś w pozostałych miesiącach trasa statku będzie wiodła dookoła świata.

Youtube.com
Podziel się
WP

Tyle, jeśli chodzi o trasę. Natomiast jeśli chodzi o wygląd, budowę i wnętrza liniowca – ambicje miliardera są takie, aby Titanic XXI wieku odzwierciedlał w 100 proc. swój legendarny pierwowzór. Będą zatem identyczne, luksusowe wnętrza, układ kabin, a także menu.

Youtube.com
Podziel się

Zapewne fani filmu Camerona pamiętają, że bohaterowie dramatu pochodzili z różnych klas. W Titanicu II – również ten podział będzie obowiązywał i najbogatsi będą odseparowani od pasażerów z klasy ekonomicznej. Ponadto do dyspozycji gości będzie basen oraz siłownia. A statek będzie miał 9 pokładów i 840 kabin. W sumie pomieści 2400 gości oraz 900 osób z załogi.

Youtube.com
Podziel się
WP

Budowa statku to ogromne finansowe przedsięwzięcie. Szacuje się, że jest to wydatek rzędu 500 mln dolarów, czyli ok. 1,8 mld zł.

Można się zastanawiać, kto dostąpi tego zaszczytu i wybierze się w rejs legendarnym statkiem. Kogo będzie stać na taką podróż? Portal Traveljee na podstawie cen biletów na oryginalny rejs w 1912 r. oraz inflacji oszacował, że ceny mogą się zaczynać od 460 dolarów(ok. 1720 zł), a kończyć na 50 tys. (187 tys. zł).

Youtube.com
Podziel się

Warto dodać, że współczesna wersja liniowca zostanie udoskonalona o nowoczesne systemy ratunkowe, nawigacyjne oraz wszelkie inne zabezpieczenia.

WP

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Titanic - katastrofa przepowiedziana

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP