Trwa ładowanie...

Droższe wakacje w Grecji. Rząd wprowadził podatek, który uderzy po kieszeni

Grecki rząd sięgnie do kieszeni turystów. Wprowadził właśnie nowy podatek, który wejdzie w życie 1 stycznia 2018 roku, ale obejmie także tych, który rezerwowali wakacje wcześniej. Najwięksi pechowcy dopłacą nawet 120 zł.

Droższe wakacje w Grecji. Rząd wprowadził podatek, który uderzy po kieszeniŹródło: Shutterstock.com
d1hh91w
d1hh91w

Nie ma wątpliwości, że Grecja to od lat najpopularniejszy kierunek wśród Polaków. Piekne krajobrazy, malownicze wyspy, boskie plaże i ciekawe zabytki. Grecki rząd postanowił wykorzystać tę popularność i zatwierdził właśnie wprowadzenie nowego podatku turystycznego.

Wysokość opłat zależy od standardu obiektu noclegowego - najwięcej zapłacą ci, którzy wybierają 5-gwiazdkowe hotele. Stawki liczone będą za każdą noc, za pokój.

Rodos przyciąga pięknymi plażami Shutterstock.com
Rodos przyciąga pięknymi plażami Źródło: Shutterstock.com, fot: Irma Eyewink

Podatek w hotelach wyniesie:
- 4 euro w 5-gwiazdkowym
- 3 euro w 4-gwiazdkowym
- 1,5 euro w 3-gwiazdkowym
- 0,5 euro w 2 lub 1 gwiazdkowym

d1hh91w

Podatek w apartamentach i kwaterach prywatnych wyniesie od 0,25 do 1 euro, w zależności od standardu. Najmniej, czyli o 7 zł, wzrośnie cena tygodniowego pobytu właśnie w kwaterach lub apartamentach. Najbardziej ucierpią miłośnicy wysokiego standardu. W przypadku 5-gwiazdkowego hotelu podatek podniesie cenę o 120 zł.

Grecja to wakacyjny raj:

Co ważne, kwoty te nie będą wliczane w ceny zorganizowanych wycieczek. Turyści sami będą uiszczać opłaty, podczas zameldowania. Dlatego warto przygotować się przed wyjazdem na te dodatkowe wydatki. - Wpływy z podatków trafią do rządu greckiego, dlatego ani biura podróży, ani agenci turystyczny nie doliczają tej kwoty do ceny wycieczki. Opłatę klimatyczną turyści będą więc regulować w recepcji hotelu przy zakwaterowaniu, w rozliczeniu za cały pokój, nie za każdą osobę oddzielnie - podsumowuje Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

d1hh91w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hh91w