Trwa ładowanie...
d22p80u

Dziki na polskich plażach. Lokalne media dzielą się filmikami

Widok dzików w mieście nikogo już nie dziwi. Od czasów kwarantanny społecznej dzikie zwierzęta częściej goszczą blisko ludzi. Ostatnio jednak widywane są również na plażach. W sieci pojawiają się filmiki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziki coraz odważniej pojawiają się wśród ludzi
Dziki coraz odważniej pojawiają się wśród ludzi (Getty Images)
d22p80u

Ludzie po kwarantannie zatęsknili za przyrodą, a zwierzęta najwyraźniej przyzwyczaiły się do pustych miast i lasów. Jak widać, coraz chętniej pojawiają się także na plażach. Kilka dni temu dziki spacerowały między plażowiczami w Gdyni-Orłowie. Penetrowały kosze na śmieci, cieszyły się słońcem i zażywały morskiej kąpieli. Wszystkiemu ze zdziwieniem przyglądali się turyści.

"Mieszkam na wsi, pod lasem... daaawno już dzików nie widziałam. Chyba czas się wybrać do miasta" - czytamy w komentarzach pod postem. "Ludzie zapuszczają się w ich tereny leśne, a dziki w tereny plażowe. Pełna symbioza w naturze przyrody" - piszą internauci pod wideo udostępnionym na profilu Trójmiasto.pl na Facebooku.

d22p80u

Podobnie było pod koniec maja w Kołobrzegu. Nietypowi plażowicze wywołali poruszenie niedaleko zejścia na plażę w pobliżu hotelu Baltic Plaza. Nad brzegiem Bałtyku pojawiła się cała wataha dzików. Jeden z czytelników portalu "E-kg.pl" podzielił się nagraniem, na którym widać, jak zwierzęta buszują w rzeczach turystów. Później odpoczywały nad brzegiem morza.

Na początku maja jedna z czytelniczek portalu "Esopot.pl" podzieliła się zdjęciami z Sopotu. Opatrzyła je również komentarzem, w którym wyraziła zaniepokojenie zalegającymi na plaży stertami śmieci. Ptaki i dziki grzebią w nich, poszukując pożywienia. "Sterty śmieci na plaży i grzebiące w nich ptaki i dziki pokazują smutny obraz naszej cywilizacji" - pisała Pani Ania w liście do redakcji.

Źródło: "Trójmiasto.pl", "Esopot.pl",

d22p80u

Opanowują miasta. Dzikie zwierzęta w dobie koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22p80u

Podziel się opinią

Share

d22p80u

d22p80u