Trwa ładowanie...

Dziwny obiekt na Antarktydzie. Widać go na zdjęciach Google Earth

Jeden z użytkowników Google Earth podzielił się z internautami odkryciem, którego dokonał podczas eksplorowania Antarktydy. Ok. 160 km od jej wybrzeża zauważył 122-metrową bryłę lodu, która przypomina leżący na boku statek.

Lodowy statek pobudza wyobraźnię internatów i prowokuje do snucia teorii spiskowych Lodowy statek pobudza wyobraźnię internatów i prowokuje do snucia teorii spiskowych Źródło: Google Earth
dbsg9w4
dbsg9w4

Podobna do statku bryła lodu widoczna jest na mapie Antarktydy, na południe od Nowej Zelandii. - Choć wygląda jak zwykła góra lodowa, przypomina sztucznie stworzony obiekt o kątach 90 stopni - mówi lektor w wideo zamieszonym w serwisie YouTube.

Lodowy statek na Antarktydzie pobudza teorie spiskowe

Film zyskał sporą popularność, szczególnie wśród tych, którzy uwielbiają teorie spiskowe. Pod wideo pojawiły się setki komentarzy, w których internauci snują podejrzenia na temat pochodzenia tajemniczego obiektu.

Niektórzy sugerują, że w czasie II wojny światowej naziści zbudowali na Antarktydzie tajną bazę wojskową, a statek pokazany na zdjęciach z Google Earth został na niej po zakończeniu działań wojennych i kapitulacji Niemiec.

dbsg9w4

"Większość akcji militarnych rozgrywa się pod lodem, a naukowcy i pingwiny to jedynie show na potrzeby PR (Public Relations - przyp. red.). Opinia publiczna powinna znacznie więcej uwagi poświęcić temu kontynentowi. Antarktyda nie zawsze była zamrożona" - czytamy w komentarzach pod wideo.

Nietypowo ukształtowany lód

Niektórzy sugerują nawet, że wymiary lodowego statku są mocno zbliżone do rosyjskich okrętów najnowszej generacji, które mają ponad 200 m długości. Inni zaś nie dają się zwieść sile wyobraźni i z zimą krwią przyznają, że po przybliżeniu obiektu widać, że jest to po prostu nietypowo ukształtowany lód.

Ogromne jezioro zniknęło w sześć dni. Niesamowite zjawisko na Antarktydzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbsg9w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsg9w4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj