Trwa ładowanie...

#EkoWyzwanie WP. "Patrole Ludzi Gór". Nagrody w schroniskach za śmieci na szlaku

Walka ze śmieciami to jeden z najfajniejszych "trendów" ostatnich czasów. Tatrzańskie Schronisko Głodówka zorganizowało akcję sprzątania gór. Na dzielnych wolontariuszy czekają nagrody. W tym kawa z widokiem na Tatry, zjazd tyrolką czy wynajem rowerów. Warto być "trendy".

Share
Za zbieranie śmieci czekają atrakcyjne nagrody
Za zbieranie śmieci czekają atrakcyjne nagrody Źródło: East News, fot: Adam Brzoza
d3wvk5l

Informacja o wydarzeniu organizowanym przez Schronisko Głodówka pojawiła się na Facebooku. Akcja przebiega pod hasłem "Patrole Ludzi Gór" i ma zachęcić turystów do zbierania śmieci podczas wędrówek po szlakach. Inicjatorom projektu zależy na budowaniu świadomej i odpowiedzialnej postawy tych, którzy uwielbiają chodzić po górach.

 Facebook.com:Patrole Ludzi Gór - nagrody w schroniskach za śmieci ze szlaku!
Źródło: Facebook.com:Patrole Ludzi Gór - nagrody w schroniskach za śmieci ze szlaku!

"Chcemy promować właściwe postawy w trakcie poruszania się po terenie TPN. Jesteśmy ludźmi gór i Tatry są naszym domem. Zależy nam, by troska o czystość parku była elementem każdego wyjścia na szlak. Zapewniamy darmowy parking dla osób sprzątających, woreczki i rękawiczki ochronne oraz nagrody dla ambitniejszych uczestników w schronisku Głodówka" - czytamy w poście na Facebooku.

"Patrole Ludzi Gór" - przewidziane nagrody

Dla wytrwałych i ambitnych zbieraczy przewidziane są nagrody. Za każdą torebkę śmieci lub "wyjątkowo ciekawy okaz śmiecia" na uczestników akcji czeka kawa w Schronisku Głodówka, z widokiem na panoramę Tatr. Na najbardziej zaangażowanych w sprzątanie szlaków czeka zjazd tyrolką albo wynajem rowerów, którymi będzie można zjechać widokową trasą.

d3wvk5l

Akcja startuje w sobotę, 25 lipca. Zasady oraz szczegóły projektu znajdziecie na Facebooku, w wydarzeniu "Patrole Ludzi Gór - nagrody w schroniskach za śmieci ze szlaku!".

Rezerwat Mewia Łacha. "Śmieci są potężnym zagrożeniem dla ptaków"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wvk5l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wvk5l
d3wvk5l