Trwa ładowanie...

Ferie 2018. Gdzie polecieć z Warszawy i Wrocławia?

Jako pierwsze w 2018 r. ferie będą mieć dzieci z 4 województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Wolnym będą się cieszyć między 15 a 28 stycznia i to właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy przydatne zestawienie. Oto najlepsze oferty wycieczek na styczeń z wylotami już niedługo! W pierwszym odcinku propozycje dla warszawiaków i wrocławian.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ferie 2018. Gdzie polecieć z Warszawy i Wrocławia?Źródło: Shutterstock.com
dzjb0v4
dzjb0v4

Gdzie na ferie z Wrocławia? Malta zimą

Malta to jeden z najpopularniejszych zimowych kierunków z pewną pogodą i całoroczną zielenią (podobnie jak Madera czy Wyspy Kanaryjskie ). W styczniu nie będziemy się tutaj co prawda prażyć w promieniach słońca nad brzegiem gorącego morza, ale z pewnością wypoczniemy w cieple, pozwiedzamy i nie zmarzniemy w subtropikalnym klimacie Malty typu śródziemnomorskiego.

Malta to ponad 300 słonecznych dni w roku oraz krótkie i łagodne zimy Shutterstock.com
Malta to ponad 300 słonecznych dni w roku oraz krótkie i łagodne zimy Źródło: Shutterstock.com

Łagodne i ciepłe zimy (średnio 16 st. C w ciągu doby w styczniu) charakteryzują się tu podwyższoną w stosunku do innych miesięcy wilgotnością i ilością opadów deszczu. Śniegu czy mrozu jednak na wyspie nie zaznamy. Upalne lato nie jest dla Europejczyków najkorzystniejszym czasem na odwiedzenie Malty – temperatury są niemal tak wysokiej, jak na sąsiedniiej Sycylii czy w Afryce Północnej.

Stolica Malty, Valletta, wybrana w Europejską Stolicą Kultury 2018, jest według wyliczeń najbardziej słoneczną spośród wszystkich miejscowości w Europie.
Malta pełna jest wciąż nieodkrytych do końca zabytków z czasów przybycia tutaj pierwszych osadników, czyli nawet sprzed ponad 7 tys. lat. Ze względu na strategicznie istotną lokalizację wyspy w basenie Morza Śródziemnego od zawsze mieszały się na tym terenie różne kultury i wpływy wielu państw.
Hotel Qawra Palace z własnym basenem bezpośrednio nad czystym morzem stanowi świetną bazę do zwiedzania Malty. W pobliżu znajdziemy restauracyjne centrum miasteczka, a hotelowa kuchnia jest smaczna i bardzo urozmaicona.

Gościnni mieszkańcy Malty utrzymują się z turystyki, zapewniając przyjezdnym bogatą infrastrukturę mnóstwo rozrywek oraz okazji do prowadzenia aktywnego trybu życia, m.in. uprawiania sportów wodnych w krystalicznie czystej morskiej wodzie w regionie uznawanym na świecie jako jeden z bardziej cenionych przez miłośników nurkowania.

dzjb0v4

Hotel Mellieha Bay na Malcie położony 200 m od piaszczystej plaży z pięknym widokiem na zatokę jest tego świetnym przykładem. W cenie wycieczki na Maltę przeloty z portu lotniczego we Wrocławiu, transfery oraz 10 dni na miejscu z komfortową formułą all inclusive. Wylot już w sobotę 13 stycznia.

Dokąd polecieć z Warszawy? Turcja najtańsza zimą

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Mychanka

Turcja jest chętnie wybierana przez turystów z Polski przez cały rok. W nadmorskich miejscowościach, nastawionych na obsługę ruchu turystycznego, bez problemu porozumiemy się nie tylko po turecku, ale również po angielsku. Warto pamiętać, że do wjazdu na teren kraju nie wystarczy dowód osobisty – potrzebujemy także wizy turystycznej. Postarajmy się również nie pozostawiać nigdzie paszportu, zwłaszcza w nielicencjonowanych wypożyczalniach samochodów, gdzie nie obowiązujemy ubezpieczenie. Przy trudnościach z odbiorem dokumentów możemy bowiem nie opuścić granic Turcji. Z przemieszczania się koleją czy autostopem najlepiej zrezygnować na rzecz coraz sprawniejszej komunikacji autobusowej i oczywiście bezpośrednich przelotów lotniczych z naszego kraju.

dzjb0v4

Z lotniska Chopina w Warszawie dostaniemy się bezpośrednio m.in. do kurortu nadmorskiego Antalya. Na Riwierze Tureckiej znajdziemy doskonały, pięciogwiazdkowy hotel Paloma Foresta Resort & Spa, oferujący tygodniowe wczasy all inclusive w bardzo atrakcyjnej cenie. Warto rozważyć tę opcję!

Z większych miast w kraju koniecznie należy zwiedzić Stambuł, Ankarę, Izmir oraz Bursę. Turecka kultura pozostaje dla Polaków wciąż niezwykle orientalna. Ten muzułmański kraj charakteryzuje dominacja religii nad większością sfer życia. Podczas zwiedzania imponujących reliktów przeszłości należy to uwzględnić, osłaniając ramiona i nogi, aby nie urazić mieszkańców.

dzjb0v4

W typowo turystycznych resortach podejście do stroju jest dużo swobodniejsze. Plażowanie w Turcji wśród egzotycznej roślinności, na ciepłym piasku czy nurkowanie w przejrzystej wodzie z pewnością zapamiętamy do końca życia. Rośnie też popularność kurortów górskich. Turystyka w Turcji rozwija się w błyskawicznym wprost tempie (czemu szczególnie sprzyja kilka ruchliwych lotnisk), generując dla gospodarki państwa duże przychody.

Świetnie widać to na ciepłej przez cały rok Riwierze Tureckiej, gdzie znajdziemy m.in. wysoko oceniany, typowo rozrywkowy hotel Sentido Perissia. Obiekt jest świetnym wyborem na rodzinne wakacje – nikt nie będzie się tutaj nudził. Bezpośrednie przeloty z Warszawy są poza tym bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodziców z dziećmi.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dzjb0v4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzjb0v4