Trwa ładowanie...

Fokarium szuka wolontariuszy. "Nie ma zmiłuj"

W helskim fokarium wkrótce rozpocznie się sezon narodzin fok szarych. Placówka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że szuka wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w tym wyjątkowym czasie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fokarium otwarte jest codziennie. Każdy może zobaczyć, jak karmione są zwierzęta
Fokarium otwarte jest codziennie. Każdy może zobaczyć, jak karmione są zwierzęta (Shutterstock.com, Fot: Stavrida)

Fokarium w Helu wspomaga odtworzenie i ochronę fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. W placówce bada się m.in. zachowanie fok, sposoby odżywiania i ich dietę, wiek, trasy wędrówek, zatrucie tkanek substancjami toksycznymi oraz ustala najważniejsze zagrożenia i przyczyny śmierci tych zwierząt.

Przełom lutego i marca to okres narodzin fok szarych w całym Bałtyku, dlatego placówka poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy w tym pracowitym okresie.

Slot

Przyjmowane będą osoby, które zgłoszą się na minimum tydzień. "Pracy jest bardzo dużo, przede wszystkim sprzątanie przed karmieniem i po karmieniu fok. I nie tylko wtedy" - czytamy na profilu facebookowym fokarium. Wolontariusze będą m.in. uczyć się, jak przygotować posiłki dla fok, brać udział w interwencjach i wyjazdach do fok potrzebujących pomocy. Praca jest całodobowa, bo focze maluchy potrzebują opieki non stop. "Nie ma zmiłuj" - wybrzmiewa w ogłoszeniu.

Osoby, które zostaną na dłużej i wytrzymają wszystkie niedogodności, będą mogły również brać udział w karmieniu fok.

Brzmi jak okazja do zdobycia niesamowitego doświadczenia, ale też przygoda życia. Zgłoszenia można wysyłać na adres email: paulina.bednarek@ug.edu.pl

Slot

Warto pamiętać, że gdy podczas spaceru nad morzem zobaczymy fokę na plaży, to nie jej należy niepokoić. W takiej sytuacji najlepiej zawiadomić Błękitny Patrol WWF lub Stację Morską w Helu. Wolontariusze ocenią, czy zwierze potrzebuje pomocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Trzykrotnie zwiększyły swoją siłę. Alarmujące dane naukowców

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot