Trwa ładowanie...

Francja - po strajku kolejarzy przyszedł czas na kontrolerów lotów

Zakończony właśnie strajk francuskich kolejarzy nie spowodował większych utrudnień. Teraz akcję protestacyjną zaczynają kontrolerzy lotów.

Francja - po strajku kolejarzy przyszedł czas na kontrolerów lotówŹródło: Mark Brouwer, Licencja Wikipedia Commons
d3sgy4s
d3sgy4s

Było tak, jak się tego spodziewano. Super szybkie ekspresy TGV, w tym te łączące Paryż z Londynem i z Brukselą, kursowały bez zakłóceń. Najbardziej dotknięty akcją kolejarzy był rejon Prowansji, gdzie w połączeniach między Niceą, Marsylią i innymi miastami tej części Francji kursował jeden pociąg na pięć. Ograniczony był ruch na linii InterCity z Tuluzy do Bayonne, a w regionie paryskim - na trasie szybkiej kolejki podmiejskiej RER C.

Teraz strajk dotknął transport podniebny. Akcję protestacyjną ogłosili kontrolerzy lotów. Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego poprosiła linie lotnicze o zmniejszenie liczby połączeń o 10 procent.

W obu przypadkach, kolejarzy i kontrolerów lotów, przyczyna niezadowolenia jest identyczna - obawa przed krokami Unii Europejskiej zmierzającymi do liberalizacji europejskiego transportu. W odniesieniu do kolei przewidziano to na rok 2019.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Brzeziński/Paryż/dabr

d3sgy4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sgy4s