Trwa ładowanie...
d2azl0r

Gdzie odpoczywają od rządzenia światem?

Polityk - jak każdy człowiek - musi od czasu do czasu odpocząć. Problem w tym, że dla ludzi piastujących wysokie urzędy wyjazd na wakacje wiąże się z pewnym ryzykiem, a w najbardziej pechowych przypadkach skutkuje zakończeniem kariery - pisze "Dziennik".

d2azl0r
d2azl0r

Polityk - jak każdy człowiek - musi od czasu do czasu odpocząć. Problem w tym, że dla ludzi piastujących wysokie urzędy wyjazd na wakacje wiąże się z pewnym ryzykiem, a w najbardziej pechowych przypadkach skutkuje zakończeniem kariery - pisze \"Dziennik\".

Trudy kampanii zmuszają do krótkich przerw nawet kandydatów do Białego Domu. Republikanin John McCain woli aktywny wypoczynek. Ostatnio wybrał się z synami nad Wielki Kanion w Arizonie. 72-letni senator robił 50-kilometrowe wycieczki rowerowe, w dodatku w 40-stopniowym upale. Jego PR-owcy od razu wykorzystali to, by poprawić wizerunek polityka, który dla wielu wyborców jest za stary na prezydenta. Natomiast demokrata Barack Obama spędza czas spokojniej. Wiosną wybrał się wraz z rodziną na Amerykańskie Wyspy Dziewicze, gdzie przez większość czasu wylegiwał się na plaży.

Z kolei włoski premier Silvio Berlusconi - jak na jednego z najbogatszych Europejczyków przystało - lubi wakacje w luksusie. Latem często robi wypady z Rzymu do swojej willi na Sardynii. Żeby się nie nudzić, zaprasza innych wielkich tego świata, np. Władimira Putina czy Tony’ego Blaira.

Tymczasem Angela Merkel, odkąd kilka lat temu paparazzi przyłapali ją na włoskiej wyspie Capri, informację o tym, gdzie spędzi urlop, trzyma w ścisłej tajemnicy. Unikając rozgłosu, niemiecka kanclerz zapewne ma w pamięci przypadek byłego ministra obrony z SPD Rudolfa Scharpinga, który swego czasu wybrał się na Majorkę razem z kochanką, i to rządowym samolotem. Było to w czasie, kiedy Bundeswehra przygotowywała się do misji w Macedonii. Pod ostrzałem krytyki Scharping podał się do dymisji i już nigdy do wielkiej polityki nie wrócił.

d2azl0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2azl0r