Trwa ładowanie...

Gdzie Polacy będą spędzać Wielkanoc?

W ubiegłym roku wśród kierunków wielkanocnych, które cieszyły się wśród Polaków największym wzięciem, znalazły się Włochy, Hiszpania oraz Wielka Brytania. Popularne były również kierunki bardziej egzotyczne, jak Indonezja, Tajlandia i Filipiny, a nawet Kuba czy Meksyk. Jak będzie w tym roku? Przedstawiamy 10 najpopularniejszych kierunków.

Gdzie Polacy będą spędzać Wielkanoc?Źródło: Shutterstock.com
d2fej3h
d2fej3h

Raport przygotowany przez Skyscannera wskazuje, że wśród kierunków wybieranych podczas tegorocznej Wielkanocy będą królować kraje, którym Polacy są wierni od lat, czyli południe Europy. Pierwszą trójkę otwiera bezkonkurencyjna Hiszpania, tuż za nią uplasowały się Włochy - tam będziemy podróżować najchętniej, licząc na solidną dawkę słońca po długiej zimie.

Wielka Brytania, która od długiego czasu na Wielkanoc cieszyła się ogromną popularnością, w tym roku - choć wciąż pozostaje w pierwszej trójce - odnotowała spadek o prawie 20 proc. Na czwartym miejscu zestawienia uplasowały się Niemcy, a tuż za nimi Portugalia, którą również chętnie wybieramy ze względu na obietnicę słońca.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Kolejnymi krajami, które przy okazji świąt odwiedzimy chętnie, ale nie tak bardzo jak w 2016 r., są Francja (6. miejsce) i Holandia *(7. miejsce). Wyprzedziły one Grecję, która na miejscu 8. potwierdza słowa o tym, że *Polacy kochają południe Europy. W tym roku mniejszą popularnością cieszą się loty krajowe, które odnotowały 17-proc. spadek, a które w ubiegłym roku zaliczyły spektakularny wzrost. Z kolei zauważalnym zainteresowaniem, na poziomie niemal 145 proc. może pochwalić się Ukraina – to kraj, który zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności i jest jednym z podróżniczych trendów 2017.

Źrodło: Skyscanner

d2fej3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fej3h