Trwa ładowanie...

Gdzie w samolocie odpoczywają piloci i stewardesy?

Długie, trwające nawet 18 godzin loty, są męczące nie tylko dla pasażerów, ale też dla załogi samolotu. Potrzebuje ona czasu na odpoczynek i chwilę drzemki. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie znajdują się miejsca, w których np. stewardesa może pozwolić sobie na chwilę przerwy.

Gdzie w samolocie odpoczywają piloci i stewardesy?Źródło: Jordan Tan / Shutterstock.com
d2knuvm
d2knuvm

W dużych maszynach są specjalne pomieszczenia sypialne dla stewardes i pilotów. Są one niewielkich rozmiarów, ale często przytulne i wyposażone w klimatyzację czy maski tlenowe, na wypadek dekompresji. Z tego też miejsca nawiązuje się łączność z całym pokładem. Gdzie się znajdują niewielkie pokoiki? W przypadku większości boeingów nad pierwszą klasą. Prowadzą do nich sekretne schody, które umieszczone są za kokpitem. Są też modele, gdzie wejście stworzono w nietypowym miejscu - pomiędzy siedzeniami pasażerów.

See the secret airplane bedrooms where flight attendants and pilots sleep on long-haul flights pic.twitter.com/auLaEBAjH7

— YellowLine (@YL_Ninja) 1 czerwca 2016

Aby przedostać się do niedostępnej dla pasażerów przestrzeni, potrzebny jest klucz lub kod. Pomieszczenia są niewielkie i nie posiadają okien. Bywają na tyle niskie, że można w nich przebywać jedynie w pozycji siedzącej lub leżącej. Znajduje się tam kilka łóżek, maksymalnie 10 – tyle zmieści się np. w Boeingu 777s.

_ Pomieszczenie przeznaczone dla stewardes w Boeing 787 Dreamliner (fot. Jordan Tan / Shutterstock.com)
_

d2knuvm

W Boiengu 777 piloci mają do dyspozycji własny przedział sypialny, który dodatkowo wyposażony jest w fotele klasy biznes, lampki nocne, lustro, szafę czy toaletę. Ich łóżka są przedzielone grubą zasłoną, która ma za zadanie tłumić hałas.

Pomieszczenie przeznaczone dla pilotów w Boeingu 777 (fot. www.core77.com)
Pomieszczenie przeznaczone dla pilotów w Boeingu 777 (fot. www.core77.com)

wg/udm

d2knuvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2knuvm