Trwa ładowanie...
d3bvo5y

Gdzie w samolocie odpoczywają piloci i stewardesy?

Długie, trwające nawet 18 godzin loty, są męczące nie tylko dla pasażerów, ale też dla załogi samolotu. Potrzebuje ona czasu na odpoczynek i chwilę drzemki. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie znajdują się miejsca, w których np. stewardesa może pozwolić sobie na chwilę przerwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie w samolocie odpoczywają piloci i stewardesy?
(Jordan Tan / Shutterstock.com)
d3bvo5y

W dużych maszynach są specjalne pomieszczenia sypialne dla stewardes i pilotów. Są one niewielkich rozmiarów, ale często przytulne i wyposażone w klimatyzację czy maski tlenowe, na wypadek dekompresji. Z tego też miejsca nawiązuje się łączność z całym pokładem. Gdzie się znajdują niewielkie pokoiki? W przypadku większości boeingów nad pierwszą klasą. Prowadzą do nich sekretne schody, które umieszczone są za kokpitem. Są też modele, gdzie wejście stworzono w nietypowym miejscu - pomiędzy siedzeniami pasażerów.

See the secret airplane bedrooms where flight attendants and pilots sleep on long-haul flights pic.twitter.com/auLaEBAjH7

— YellowLine (@YL_Ninja) 1 czerwca 2016

d3bvo5y

Aby przedostać się do niedostępnej dla pasażerów przestrzeni, potrzebny jest klucz lub kod. Pomieszczenia są niewielkie i nie posiadają okien. Bywają na tyle niskie, że można w nich przebywać jedynie w pozycji siedzącej lub leżącej. Znajduje się tam kilka łóżek, maksymalnie 10 – tyle zmieści się np. w Boeingu 777s.

_ Pomieszczenie przeznaczone dla stewardes w Boeing 787 Dreamliner (fot. Jordan Tan / Shutterstock.com) _

W Boiengu 777 piloci mają do dyspozycji własny przedział sypialny, który dodatkowo wyposażony jest w fotele klasy biznes, lampki nocne, lustro, szafę czy toaletę. Ich łóżka są przedzielone grubą zasłoną, która ma za zadanie tłumić hałas.

wg/udm

d3bvo5y

Podziel się opinią

Share

d3bvo5y

d3bvo5y