Trwa ładowanie...

Wakacje 2021. Wczasy w Grecji tylko dla zaszczepionych?

Grecja od kilku tygodni pozytywnie wypowiada się na temat wprowadzenia w UE jednolitych paszportów szczepionkowych. Wywołało to niepokój turystów, którzy zaczęli obawiać się, że bez szczepienia do Grecji nie wjadą. Minister turystki, Harry Theoharis zdementował oficjalnie te plotki i wyjaśnił na jakich zasadach będzie można wypoczywać latem w Helladzie.

Grecja czeka na turystów Grecja czeka na turystów Źródło: Getty Images
d28e8g4
d28e8g4

Kraje UE przyjęły pod koniec stycznia wspólne wytyczne dotyczące certyfikatów o szczepieniach przeciw COVID-19, które służą jedynie do celów medycznych. Premier Grecji Kyriakos Micotakis w liście KE wprost stwierdził wówczas, że akceptowane w całej Unii zaświadczenia o szczepieniach miałyby ułatwić swobodę podróżowania po Europie.

Grecja - wakacje tylko dla zaszczepionych?

Micotakis zaznaczył co prawda, że dokument nie byłby wymogiem dla przekroczenia granicy, ale dałby pewność zaszczepionym osobom, że mogą to zrobić, jednak wywołał tym lawinę domysłów. W międzyczasie coraz więcej krajów i linii lotniczych okazało się chętnych na wprowadzenie paszportów szczepionkowych. Niepokój turystów z każdym tygodniem rósł.

Grecki minister turystyki, Harry Theoharis postanowił rozwiać wątpliwości i oficjalnie potwierdził, że Grecja w tym roku będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających, którzy przy wjeździe do kraju posiadają negatywny test albo świadectwo szczepienia.

d28e8g4

Grecja - minister dementuje plotki

Chcąc położyć kres plotkom, że szczepienie będzie wyłączną przepustką do podróży do Grecji, minister powiedział, że żaden hotel w kraju nie odmówi przyjęcia gościa, który nie został zaszczepiony. "Warunkiem koniecznym podróży do naszego kraju będzie negatywny test molekularny lub zaświadczenie o szczepieniu” - powiedział.

Grecja: "Rok 2021 lepszy od 2020"

W tym samym wywiadzie minister Theoharis wyraził swój optymizm odnośnie nadchodzącego sezonu turystycznego. Powiedział, że spodziewa się, że rok 2021 będzie lepszy niż rok 2020 dla Grecji. Szacuje, że turystyka odżyje po Wielkanocy.

Na razie nie wiadomo, od kiedy świadectwo szczepienia będą przyjmowane przy wjeździe. Przypomnijmy, że do 28 lutego (z możliwością przedłużenia) osoby przybywające do Grecji są zobligowane do poddania się 7-dniowej kwarantannie. Dodatkowo mają one obowiązek posiadania formularza PLF oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19.

d28e8g4

Źródło: Greek Travel Pages news.gtp.gr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Śnieżyce w Grecji. Załamanie pogody nad Salonikami

d28e8g4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28e8g4