Trwa ładowanie...
dqbsmnc
holandia
22-01-2008 12:30

Holenderska piosenka ośmiesza Polaków

Karnawałowe listy przebojów w Holandii podbija piosenka wyśmiewająca Polaków, a właściwie polskich robotników. Opowiada o pracownikach znad Wisły, którzy przyjeżdżają do Holandii w poszukiwaniu zajęcia, za "parę groszy i puszkę piwa" - podała TVN24.

dqbsmnc
dqbsmnc

_ Karnawałowe listy przebojów w Holandii podbija piosenka wyśmiewająca Polaków, a właściwie polskich robotników. Opowiada o pracownikach znad Wisły, którzy przyjeżdżają do Holandii w poszukiwaniu zajęcia, za \"parę groszy i puszkę piwa\" - podała TVN24. _

Członkowie zespołu Vlemmix & Roos przebrani za polskich robotników w wideoklipie piją wódkę z gwinta i hektolitry piwa, jeżdżą zdezelowanym busem, sikają gdzie popadnie i nie są w stanie poradzić sobie z najprostszymi zadaniami.

Piosenka i teledysk utrwalają stereotyp Polaka – jako słabo wykwalifikowanego robotnika, któremu wszystko jedno gdzie pracuje, na polu czy na budowie. Najważniejsze dla niego jest to, żeby się napić.

Autorzy piosenki nie żałują jednak i \"ciepłych słów\" pod adresem Polaków i z lekkim przekąsem śpiewają: ...są moimi idolami, zawsze im macham...

dqbsmnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqbsmnc