Trwa ładowanie...
w podróży

Iran karze Polskę. Wstrzymuje wydawanie wiz naszym rodakom

Najpierw został odwołany "Polski Tydzień Filmu" w Teheranie, teraz ambasada Iranu w Warszawie wstrzymała tymczasowo wydawanie wiz naszym rodakom. Decyzja jest wynikiem napiętej sytuacji politycznej pomiędzy Polską a Iranem.

Share
Iran karze Polskę. Wstrzymuje wydawanie wiz naszym rodakom
Źródło: Shutterstock.com
d4bgvb6

Osoby, które chciały w najbliższym czasie aplikować o wizę irańską, muszą odłożyć plany na inny termin. Wydawanie "przepustek" uprawniających do wjazdu na teren Iranu zostało dla Polaków tymczasowo wstrzymane. Informację potwierdzili pracownicy ambasady w rozmowie z portalem fly4free.pl.

Nie wiadomo, jak długo potrwa ta sytuacja. Możliwe, że kilka tygodni, a nawet miesięcy. Irańska placówka dyplomatyczna nie przekazała jeszcze oficjalnych informacji w tej sprawie.

Osoby, które mimo wszystko będą chciały lub muszą udać się w najbliższym czasie do Iranu, muszą się liczyć z wysokim ryzykiem niepowodzenia zdobycia wizy. Jedyną możliwością, nie gwarantującą sukcesu, jest próba zdobycia jej na lotnisku, po przylocie do Teheranu. Turysta musi posiadać przy sobie bilet powrotny, paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy), potwierdzenie rezerwacji hotelu i ubezpieczenie turystyczne.

d4bgvb6

Napięcie na linii Warszawa-Teheran

Decyzja ambasady jest spowodowana napiętą sytuacją polityczną między Polską a Iranem. Nasz kraj zorganizuje w lutym międzynarodowy szczyt dotyczący bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Jednym z najważniejszych tematów podczas tego wydarzenia będzie właśnie Iran. Mimo że polski rząd zapewnia, że wydarzenie nie ma antyirańskiego przesłania, to władze tego kraju mają odmienne zdanie. W niedzielę irańskie MSZ rolę Polski, jako gospodarza szczytu, nazwało "aktem wrogości wobec Iranu". Tamtejszy rząd odwołał także "Polski Tydzień Filmu", który był zaplanowany na koniec stycznia w Teheranie.

Źródło: Fly4free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Teheran zapada się pod ziemię

d4bgvb6

Podziel się opinią

Share
d4bgvb6
d4bgvb6