Trwa ładowanie...

Izrael – jakie wycieczki oferują biura podróży?

Izrael w ostatnich latach, głównie dzięki nowym połączeniom lotniczym, staje się coraz popularniejszym celem wycieczek Polaków. Także biura podróży wzbogaciły swoją ofertę i mają coraz więcej propozycji wyjazdowych do tego kraju. Turyści podczas wycieczki mają szansę zobaczyć nie tylko jak prężnie rozwija się jedno z najmłodszych państw świata, ale też miejsca pamiętające czasy biblijne.

Share
Izrael – jakie wycieczki oferują biura podróży?Źródło: Shutterstock.com
d2pd8t0

Polskie biura podróży oferują klientom kilkadziesiąt różnych wycieczek do Izraela, z czego kilkanaście dotyczy popularnych "objazdówek". Bez względu na cel przyjazdu, każdy znajdzie dopasowaną do swoich oczekiwań. Czytając na forach opinie klientów, proponowane wyjazdy są urozmaicone i pozwalają zobaczyć wiele miejsc znanych z historią czy religią.

Przykładem może być wycieczka o nazwie "Ziemia Święta i Egipt", organizowana przez biuro Rainbow. W ciągu 8 dni turyści mają okazję zobaczyć m.in. Jerozolimę i znajdujące w niej: Ścianę Płaczu, Górę Oliwną, Instytut Pamięci Ofiar Holocaustu Jad Waszem (Yad Vashem), kościół Jana Chrzciciela, Drogę Krzyżową czy bazylikę Grobu Pańskiego. Nie zabraknie też wizyty w Nazarecie oraz Betlejem. Jednym z etapów podróży będzie przyjazd nad Morze Martwe i do Kafarnaum - wielokrotnie wspominanego w Biblii miejsca zamieszkania Jezusa. Koszt wyjazdu to ok. 2,7 tys. zł + do tej sumy trzeba doliczyć ok. 1200 zł dodatkowych opłat (koszt przewodnika na miejscu czy napiwki w lokalach).

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

A gdyby tak podczas jednej wycieczki odwiedzić, poza Jerozolimą, Betlejem i Morzem Martwym, także Ejlat, Petrę oraz Masadę? To z kolei propozycja biuro Itaka, która pozwoli nam zobaczyć miejsca głęboko związane z dziejami naszej cywilizacji. Organizator słusznie przekonuje, że Jerozolima, Betlejem i Masada pozwolą nam zrozumieć o wielkiej przeszłości Izraela i że są to miejsca tak samo ważne dziś, jak setki lat temu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Druga część wycieczki to m.in. imponująca Petra w Jordanii - wykuta w czerwonym kamieniu, nazywana "narzeczoną pustyni". Wypoczynek w Eljat - izraelskim kurorcie nad Morzem Czerwonym, pozwoli cieszyć się wspaniałą pogodą i skorzystać z ciekawego programu wycieczek fakultatywnych. Cena wyjazdu? Ok. 5 tys. zł za tydzień. Kwota (ok. 3,2 tys. zł) zawiera przelot do/z Tel Awiwu, zakwaterowanie, ubezpieczenie, wyżywienie i transport. Należy samemu opłacać wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki czy opłaty graniczne – wyniesie nas to łącznie ok. 500 dol., czyli ok. 2 tys. zł.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Ecco Travel oferuje do tego niewielkiego kraju na Bliskim Wschodzie wycieczki, podczas których nie tylko zobaczymy ww. miejsca święte. Przykładem może być oferta "Magia Izraela", która dodatkowo daje możliwość zobaczenia pełną wspaniałych ogrodów Hajfę, starożytne miasto Akka, kurorty nad Morzem Martwym i tętniące życiem Tel Awiw.Tygodniowy wyjazd kosztuje 2 tys. zł, a w jego cenę wliczone są bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie i opieka polskiego pilota. Podobnie jak w poprzednich ofertach, należy przygotować się na dodatkowe opłaty - w tym przypadkuw wysokości ok. 185 dol. (ok. 750 zł).

d2pd8t0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pd8t0
d2pd8t0