Trwa ładowanie...
d4b4ewn

Jak określić, w jakiej odległości od burzy jesteś? Sprytny patent, który przyda się w najbliższych dniach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 7 województw. Dowiedz się, jak sprawdzić, w jakiej odległości od burzy jesteś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze dotarły do Polski
Burze dotarły do Polski (Getty Images)
d4b4ewn

Nawałnice, gradobicia i podtopienia - tak wygląda w ostatnim czasie pogoda w Polsce. I wcale nie chcą nas opuścić. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Synoptycy przewidują, że lipiec również ma być burzowy. Jeśli zaplanowałeś wejść na Giewont lub znaleźć wszystkie bunkry na półwyspie helskim, naucz się określać, w jakiej odległości od burzy jesteś. Tę cenną umiejętność powinien posiąść każdy.

d4b4ewn

Jak daleko jesteś od burzy?

Burza jest szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem podczas wypraw górskich. Dlatego portal tatromaniak.pl przygotował skuteczną wskazówkę, aby wiedzieć, w jakiej odległości od burzy jesteśmy.

Na stronie przeczytamy, że "najprostszą metodą jest pomnożenie odstępu czasowego od błysku do grzmotu przez liczbę 332, odpowiadającą prędkości rozchodzenia się dźwięku w powietrzu (332 m/s). Jeśli zatem różnica w czasie pomiędzy błyskiem a grzmotem wynosi 3 sekundy, to burza odległa jest od nas o 1 kilometr".

d4b4ewn

Źródło: tatromaniak.pl

Burze w Polsce. Tomasz Rożek wyjaśnia, dlaczego są takie gwałtowne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b4ewn

Podziel się opinią

Share
d4b4ewn
d4b4ewn