Trwa ładowanie...
holderName

Jedne z najdziwniejszych zwierząt na świecie. Niektórych niedługo zabraknie

Niektóre z nich wyglądają niczym postacie z kresków, inne jak efekty mutacji genetycznej. Choć większości z nich grozi wyginięcie, niektóre wciąż można spotkać na swojej drodze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pampasowiec grzywiasty, zwany "czerwonym wilkiem na szczudłach"
Pampasowiec grzywiasty, zwany "czerwonym wilkiem na szczudłach" (123RF)
holderName

Palczak madagaskarski

   123RF
(123RF)

Jest to jedyny współcześnie żyjący przedstawiciel rodziny palczakowatych. Zalicza się do lemurów, które zamieszkują Madagaskar. Aż do lat 60-tych uważano go za gatunek wymarły, lecz wtedy na nowo odkryto, że wciąż prowadzi nocny tryb życia na wyspie u wybrzeży Afryki. Jest bardzo pożytecznym zwierzęciem, gdyż za pomocą środkowego palca wyciąga szkodniki spod kory drzew, które są jego pożywieniem.

holderName

Grimpoteuthis

Grimpoteuthis, zwane również "Dumbo" , to małe ośmiorniczki, które wyróżniają się swoim kształtem i uroczym wyglądem. Na górze ich ciała znajdują się płetwy, a tuż pod oczami niektórzy dopatrzyli się u nich "trąby" - stąd wynika skojarzenie ze słynnym słoniem Dumbo. Występują przeważnie na głębokości 400–4800 m p.p.m.

holderName

* Gerenuk długoszyi*

   123RF
(123RF)

To zwierzę jest jedynym przedstawiciel rodzaju gerenuk. Ma niezwykle smukłą sylwetkę, a w razie potrzeby potrafi wyprostowany stać na tylnych nogach - w ten sposób się żywi. Obecnie żyje we wschodniej Afryce, ale niestety jest bliski zagrożenia wymarciem.

* Psychrolutes marcidus*

Psychrolutes marcidus zamieszkuje głębokie wody u wybrzeży Tasmanii i Australii. Ze względu na swoje miejsce występowania, jest niezwykle rzadko widywany. Ale gdy pierwsze zdjęcia ryby wyciekły do internetu, momentanie stały się sensacją - do dziś są produkowane maskotki i akcesoria z jej wizerunkiem.

holderName

Psychrolutes marcidus nie ma szkieletu, a jego mięśnie mają gęstość mniejszą od wody. Żyje na głębokości ok. 1200 m p.p.m. i jest poddawany ciśnieniu nawet do 120 razy większemu niż to, które jest odczuwane na poziomie morza.

Pampasowiec grzywiasty

   123RF
(123RF)
   123RF
(123RF)

Z wyglądu przypomina wyrośniętego lista połączonego z wilkiem. Pampasowiec grzywiasty to największy psowaty w Ameryce Południowej. Często jest nazywany "czerwonym wilkiem na szczudłach" - i nic dziwnego. Obecnie ten gatunek jest zagrożony wyginięciem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName