Jesienny weekend z widokiem na góry. Te miejsca są najlepsze na wypoczynek
Szukając idealnego miejsca na weekend w górach, turyści liczą na to, że o poranku będą ich witać widoki majestatycznych szczytów Tatr albo Karkonoszy. Okazuje się, że nie tak łatwo znaleźć miejsce z naprawdę spektakularną panoramą.
Nadal trwa moda na wypoczynek w górach. Turyści masowo rezerwują noclegi w najpopularniejszych turystycznych kurortach. Według portalu noclegowego Nocowanie.pl największy szał jest na Zakopane oraz Karpacz, dużym zainteresowaniem cieszy się też Szczawnica w Pieninach.
Jednak szukając noclegów w wymienionych wyżej lokalizacjach, turyści wcale nie mają pewności, że w pakiecie otrzymają widok na góry. Takie bonusy oferują zwykle mniejsze miejscowości, gdzie można także odpocząć od tłumów, szturmujących te najbardziej znane górskie miasta.
Najpiękniejszy widok na Tatry? Wcale nie z Zakopanego
Jeśli komuś nie odpowiada atmosfera Zakopanego lub po prostu chce odmiany, do wyboru ma naprawdę wiele lokalizacji, gdzie nie tylko fantastycznie odpocznie, a także nacieszy oczy widokiem Tatr.
Bardzo dobrym miejscem do tego, by obserwować góry, jest wieś Czarna Górna położona kilka kilometrów od Białki Tatrzańskiej. To jedna z czternastu miejscowości polskiego Spisza, której największym atutem jest lokalizacja. Domostwa położone są na zboczach porośniętej świerkowym lasem Czarnej Góry na wysokości 700-850 m n.p.m. Dzięki temu można tam znaleźć wiele doskonałych punktów widokowych.
W poszukiwaniu pięknych widoków warto udać się również do Kluszkowiec. Dzięki bliskości Jeziora Czorsztyńskiego, ośrodka narciarskiego i skansenu, są jedną z chętniej odwiedzanych polskich wiosek. Jednak każdy, kto zdołał oderwać wzrok od wymienionych atrakcji, wie także, że można nacieszyć się tu przepięknymi pejzażami. Za zielonymi wzniesieniami Pienin wznoszą się ostre szczyty Tatr.
Wypoczynek w Pieninach – z widokiem na Trzy Korony
Trzy Korony to jeden z symboli Pienin, którego charakterystyczny kształt tworzy pięć turni. Najwyższą z nich jest Okrąglica o wysokości 983 m n.p.m., na szczycie której znajduje się platforma widokowa. Roztacza się z niej panorama doliny Dunajca, widać też Beskid Sądecki, Gorce i Tatry.
Z Okrąglicy doskonale widać porośnięte drzewami i krzewami zbocza wapiennych skał, przełęcze i polany. Niżej błyszczy wstęga Dunajca, którego meandrujące koryto tworzy jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w naszym kraju. Początek szlaku na Trzy Korony znajduje się we wsi Sromowce Niżne, tam też działa całoroczne schronisko PTTK "Trzy Korony", oferujące turystom miejsca noclegowe.
"Świetne miejsce na odpoczynek, piękne widoki i wspaniałe domowe jedzenie", "Pokoje przestronne i czyściutkie" - czytamy oceny turystów na Nocowanie.pl.
Weekend z widokiem na Śnieżkę
Śnieżka to najwyższy szczyt w Karkonoszach, zwieńczony charakterystyczną sylwetką obserwatorium meteorologicznego, przy którym znajduje się XVII-wieczna kaplica św. Wawrzyńca. Turyści mogą wejść na jej wierzchołek kilkoma trasami, jednak najpiękniejsze widoki roztaczają się podczas wędrówki czerwonym szlakiem spod parkingu przy ulicy Olimpijskiej w Karpaczu.
Noclegi z widokiem na Śnieżkę są szczególnie poszukiwane przez osoby, które planują wyjazd do Karpacza. Jednak jest to atut również innych lokalizacji.
"Znalazłem fenomenalnie położony domek z pięknym widokiem na Karkonosze i Rudawy Janowickie. Przez lornetkę można dokładnie zobaczyć Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce. Jest to idealne miejsce na spokojny odpoczynek, a możliwość zrobienia ogniska w księżycową noc, z widokiem na karkonoskie wzniesienia, jest iście filmowa" – pisze jeden z turystów, który wypoczywał w Karkonoszach.
Mowa tu o domkach Sowi Kamień, położonych w Łomnicy tylko 10 km od Karpacza. Jest to otulina Rudawskiego Parku Krajobrazowego, którego największą atrakcją są kolorowe jeziorka.