Trwa ładowanie...

Jest decyzja w sprawie certyfikatów COVID. Wiadomo, czy będą bezterminowe

Certyfikaty COVID to rzecz, która budzi wiele wątpliwości od samego początku. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, co z dalszymi losami tego dokumentu. Nie wszyscy będą z tej decyzji zadowoleni.

Paszporty covidowe są w Polsce od 26 kwietnia bezterminowe dla osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki Paszporty covidowe są w Polsce od 26 kwietnia bezterminowe dla osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki Źródło: Adobe Stock
d429buq

Ważność paszportów covidowych została w lutym tego roku skrócona w całej Unii Europejskiej z 12 do dziewięciu miesięcy. Polski rząd podjął decyzję, że od 26 kwietnia dokumenty te będą ważne bezterminowo. Ważność paszportu nie zostanie jednak przedłużona wszystkim obywatelom.

Paszporty covidowe ważne bezterminowo

Minister zdrowia Adam Niedzielski już w połowie kwietnia zapowiadał, że ważność paszportów covidowych będzie przedłużana bezterminowo tym, którzy przyjęli trzecią dawkę szczepienia przeciw COVID-19.

Pod koniec kwietnia rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz ogłosił, że podjęto decyzję w sprawie bezterminowej ważności paszportów covidowych. Decyzja ta obowiązuje od 26 kwietnia 2022 r.

d429buq

"W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, jest już bezterminowy. Jednocześnie przypominam, że UCC dla dzieci do 18. roku życia jest bezterminowy w całej UE" - napisał na swoim Twitterze Adam Niedzielski.

Ważność paszportów covidowych wcześniej została skrócona

Paszporty covidowe początkowo były ważne przez 12 miesięcy od momentu przyjęcia szczepionki (niezależnie od której dawki). Od 1 lutego ważność certyfikatów COVID została skrócona do 270 dni. Teraz dla osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki, ważność certyfikatu wydłużono bezterminowo.

Źródło: PAP, Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Które loty zostaną odwołane? "Plany na majówkę mogą ulec zmianie"

d429buq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d429buq