Trwa ładowanie...
dmijfj8

Kasprowy Wierch. PKL wprowadza imienne bilety na kolej linową

Polskie Koleje Linowe poinformowały, że w związku z pandemią, w ośrodku PKL Kasprowy Wierch wprowadzają bilety imienne na przejazdy koleją. W przypadku wykrycia koronawirusa, takie działanie może ułatwić zidentyfikowanie turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejka po bilety na Kasprowy Wierch (zdjęcie ilustracyjne)
Kolejka po bilety na Kasprowy Wierch (zdjęcie ilustracyjne) (123rf, antos777)
dmijfj8

"Decyzja ta podyktowana jest dbaniem o wysokie standardy obsługi klientów, a także bezpieczeństwo turystów związane z koniecznością dostosowania procedur sprzedażowych i przewozowych do wymogów sanitarnych wynikających z epidemii COVID-19" - czytamy w komunikacie prasowym PKL.

Kasprowy Wierch - gdzie kupić bilety?

Sprzedaż biletów imiennych prowadzona jest w sklepie internetowym www.pkl.pl, kasach biletowych i w Biurach Obsługi Klientów w Kuźnicach i pod Gubałówką.

dmijfj8

Turyści kupujący bilet na przejazd koleją linową na Kasprowy Wierch zobowiązani są do podania imiennych danych, które się na nim znajdą. Co ważne, w przypadku zakupu kilku biletów w jednej transakcji pobierane są dane osobowe od jednego pasażera. Przed wejściem do wagonika konieczne jest okazanie pracownikom obsługi PKL dokumentu tożsamości ze zdjęciem, np. dowodu osobistego, paszportu czy legitymacji szkolnej. Zmiany danych osobowych można dokonać na 24 godziny przed terminem wyjazdu.

Kasprowy Wierch PKL
Kasprowy Wierch (PKL)

Bilety na Kasprowy Wierch można zarezerwować na wybraną datę i godzinę w sklepie internetowym PKL. To duże ułatwienie, bo kolejki do kas potrafią stać nawet kilka godzin. Rezerwując bilet przez internet, zyskujemy pewność wjazdu bez zbędnego oczekiwania w kolejce. "By podnieść bezpieczeństwo sanitarne i umożliwić zachowanie dystansu pomiędzy osobami w kolejce do kasy, większość biletów na wyjazd koleją PKL Kasprowy Wierch dostępna jest właśnie w sklepie internetowym" - czytamy w komunikacie.

dmijfj8

Wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch to jedna z największych i najbardziej popularnych atrakcji w polskich górach. Obecnie możliwy jest przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W 60 osobowym wagoniku przewożonych jest każdorazowo max. 30 pasażerów, by umożliwić zachowanie dystansu pomiędzy podróżnymi. Na terenie wszystkich ośrodków PKL konieczna jest dezynfekcja dłoni, zasłanianie ust i nosa w budynkach i wagonikach oraz zachowanie zalecanej odległości między osobami.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m. W jego rejonie znajduje się klika szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmijfj8

Długie kolejki na Kasprowy Wierch. Wiemy, jak je ominąć

dmijfj8

Podziel się opinią

Share
dmijfj8
dmijfj8