Trwa ładowanie...

Kasprowy Wierch. Zmiany w funkcjonowaniu kolejki

Kolejki do kolejki na Kasprowy Wierch to już stały krajobraz Tatr Zachodnich. Turyści, chcący wjechać na słynny szczyt muszą odstać w kolejce nawet kilka godzin. Od wtorku, 20 lipca sporo się jednak zmieniło. Kolejka działa dłużej, a wagoniki zabierają więcej pasażerów.

Zmiany w funkcjonowaniu kolejki na Kasprowy Wierch wprowadzono ze względu na duże zainteresowanie turystów  (Zdjęcie z 21.07.2021) Zmiany w funkcjonowaniu kolejki na Kasprowy Wierch wprowadzono ze względu na duże zainteresowanie turystów (Zdjęcie z 21.07.2021) Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d3w4kcf
d3w4kcf

Polskie Koleje Linowe w porozumieniu z Tatrzańskim Parkiem Narodowym podjęły decyzję o zmianach w funkcjonowaniu słynnej kolejki na Kasprowy Wierch.

Kasprowy Wierch - zwiększenie limitów i wydłużenie czasu kolejki

Przede wszystkim zwiększono limit pasażerów mogących przebywać w wagoniku. Jak dotąd mogło to być 30 osób, a od wtorku, 20 lipca kolejka na Kasprowy Wierch przewozi jednorazowo 60 turystów. Wydłużono także godziny funkcjonowania kolejki. Pierwsi turyści mogą wjechać na szczyt o 7 rano, a ostatni zjazd odbywa się o godz. 21.

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch jest jedną z głównych atrakcji tej części Tatr, więc zmiany w jej funkcjonowaniu są wspaniałą wiadomością dla turystów. Zdarzało się, że w poprzednich sezonach przed wejściem trzeba było odstać nawet 6 godzin.

Kasprowy Wierch - na turystów czekają także inne nowości

Jest zatem szansa na to, że wydłużenie czasu kolejki oraz zwiększenie limitów przewozowych zmniejszy liczbę turystów oczekujących na wjazd. Jednak, jak zapowiadają PKL, to nie koniec nowości dla turystów, bo na szczycie Kasprowego Wierchu do końca września organizowana jest akcja edukacyjna.

Każda osoba wjeżdżająca kolejką na szczyt, będzie mogła dowiedzieć się od przewodników m.in. ciekawostek na temat zjawisk pogodowych występujących w górach oraz na temat tatrzańskiej przyrody.

Długie kolejki na Kasprowy Wierch. Wiemy, jak je ominąć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3w4kcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w4kcf