Trwa ładowanie...
ycipk-1lee9z

Kicz czy dzieło sztuki? Most w Wietnamie jak z filmu

W górskim resorcie w Wietnamie można podziwiać Złoty Most. Podtrzymują go gigantyczne dłonie. Atrakcja przyciąga tłumy turystów. A nawet odbył się tam pokaz mody ślubnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złoty Most wybudowano w górskim resorcie Ba Na Hills w mieście Da Nang w Wietnamie
Złoty Most wybudowano w górskim resorcie Ba Na Hills w mieście Da Nang w Wietnamie (Instagram.com)
ycipk-1lee9z

Złoty Most został otwarty w górskim resorcie Ba Na Hills w mieście Da Nang w Wietnamie w czerwcu tego roku. Został zawieszony na wysokości 1400 m n.p.m., jego długość wynosi 150 m. Budowla ta jest również tarasem widokowym, z którego można podziwiać okoliczne wzniesienia i doliny.

Jednak największe wrażenie robią dwie gigantyczne dłonie, które podtrzymują konstrukcję. Elementy mostu wyglądają tak, jakby pamiętały zamierzchłe czasy.

ycipk-1lee9z

Patrząc na tę budowlę można mieć różne skojarzenia, a serwis Bored Panda porównał nawet most do budowli rodem z "Władcy Pierścieni".

ycipk-1lee9z

Podpory wyglądają tak, jakby zostały wykute z kamienia, ale tak tylko prezentują się na fotografiach. Aby osiągnąć taki efekt, projektanci z firmy TA Corporation, najpierw stworzyli szkielet dłoni, który pokryty został stalową siatką, następnie dodano włókno szklane, a na koniec pokryto patyną, aby wyglądały na wiekowe.

Youtube.com
Podziel się

Zorganizowano tam też wyjątkowy pokaz mody ślubnej wietnamskiej marki Chung Thanh Phong Bridal. Kolekcję nazwano po prostu "Clouds".

ycipk-1lee9z

Warto dodać, że Złoty Most został otwarty w turystycznym ośrodku Thien Thai Garden. Jak donosi The Spaces nowa inwestycja jest częścią projektu o wartości 2 mld dolarów, która ma uatrakcyjnić tę część Wietnamu i przyciągnąć turystów do tego rejonu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kuchnia wietnamska. Odkrywamy smaki Azji

ycipk-1lee9z

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1lee9z

ycipk-1lee9z
ycipk-1lee9z