Trwa ładowanie...

Koniec wakacyjnego raju bez testów? Kolejny kraj szykuje zmianę przepisów

W sezonie zimowym był jednym z niewielu kierunków, które nie tylko nie zamknęły się na turystów, ale także wpuszczały ich bez testów. Okazuje się, że po miesiącach takiego podejścia Meksyk może wkrótce zmienić zasady wjazdu.

Share
Meksyk w zeszłym sezonie zimowym był jednym z hitów biur podróży
Meksyk w zeszłym sezonie zimowym był jednym z hitów biur podróżyŹródło: Adobe Stock, fot: Chris Rennie ImaginIsca Photography
d2vmyzx

Sezon zimowy 2020/2021 był inny niż wszystkie. Większość europejskich krajów wymagała od zagranicznych turystów nie tylko testów, ale także kwarantanny, co praktycznie uniemożliwiało ruch turystyczny. Wyjazdy na narty możliwe były w niewielkim stopniu, egzotyczne wczasy pod palmami odbywały się w wybranych kierunkach, ale też najczęściej konieczny był test na koronawirusa.

Meksyk - wakacyjny raj bez testów

Na palcach jednej ręki można policzyć wakacyjne miejsca, do których można było się wybrać bez konieczności robienia badania. Na początku sezonu (w ostatnich miesiącach 2020 roku) takim hitem był Zanzibar, gdzie w pewnym momencie wypoczywała ogromna liczba polskich celebrytów, a w drugiej połowie (w marcu 2021) pałeczkę przejął Meksyk.

Brak konieczności robienia testu był dla wielu turystów ważnym aspektem. W końcu był to nie tylko dodatkowy wydatek, ale także dodatkowy stres.

Meksyk - wkrótce zmiana przepisów?

Zimą szczepienia dopiero ruszały, ale nadchodzący sezon jest już inny. Kto mógł, zaszczepił się przeciw koronawirusowi, więc Meksyk rozważa zmianę przepisów wjazdowych.

d2vmyzx

Meksykańskie Ministerstwo Turystyki będzie naciskać na rząd, żeby przybywający do kraju turyści musieli przedstawić albo certyfikat szczepienia, albo negatywny wynik testu na koronawirusa.

Minister turystyki, Oaxaca Juan Carlos Rivera Castellanos, powiedział, że propozycja zostanie przekazana do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tym tygodniu.

Źródło: Mexico News Daily

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Piękne i historyczne Tulum w Meksyku. Mało znane miejsce, które warto odwiedzić

d2vmyzx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vmyzx
d2vmyzx