Trwa ładowanie...

Kontrowersyjna wystawa w Londynie. Otwarto tam Muzeum Waginy

Już od kilku dni w Camden Town w Londynie odwiedzić można Muzeum Waginy. Autorka chce edukować i zwiększyć świadomość na temat kobiecych genitaliów. A także sprawić, aby przestały być one uważane za dziwaczne i odrażające.

Kontrowersyjna wystawa w Londynie. Otwarto tam Muzeum WaginyŹródło: Facebook.com/ Eco Femme
d21u09i
d21u09i

Powodem, który zainspirował Sarę Creed do otwarcia muzeum jest nie tylko działające od 1997 r. w Reykjavíku muzeum penisów, ale też fakt, że zbyt wiele kobiet i mężczyzn ma znikomą wiedzę na temat damskich narządów rozrodczych.

To, jak niezwykle potrzebna jest edukacja seksualna, potwierdzają brytyjskie badania. Zgodnie z nimi aż 52 proc. badanych kobiet i mężczyzn nie było nawet w stanie umiejscowić waginy, a 1 na 5 kobiet uważa, że aby oddać mocz należy usunąć tampon.

Twitter
Źródło: Twitter

Autorka pragnie obalać mity i obnażać niewygodną prawdę na temat damskich genitaliów. Na wystawie znajduje się również walizka z niebezpiecznymi dla zdrowia produktami "upiększającymi". Ten element wystawy pokazuje, jak bardzo staramy się dyscyplinować swoje ciało, prawie nic o nim nie wiedząc.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów wystawy jest instalacja z kubkami menstruacyjnymi i tamponem nasączonym brokatową krwią. W innym miejscu znajdują się również odbarwione majtki Sary Creed.

d21u09i

"Fakt, że wagina ma kwaśny odczyn w płodnym okresie życia... może prowadzić do wybielania bielizny. W tej ramce jest moja bielizna. Oto, jak bardzo wspieram tę sprawę" – mówiła Creed o jednym z odważniejszych elementów wystawy.

Za inicjatywą stoją wartości związane z feminizmem, prawami kobiet oraz wspierające społeczność LGBT+. Muzeum kształtuje świadomość o kobietach oraz stwarza bezpieczną przestrzeń dla osób niebinarnych. Projekt ruszył w 2017 r., ale na początku przybrała charakter galerii typu pop-up, pojawiającej się w różnych miastach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wystawa poświęcona historii Poloneza

d21u09i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21u09i

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj