Trwa ładowanie...

Koronawirus. Cypr zaostrza zasady wjazdu

Cypr jest kolejnym krajem, który wprowadza nowe obostrzenia w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa. Już wkrótce podróżni, aby wjechać na tę wyspę będą musieli przedstawić 2 negatywne wyniki testu PCR na obecność koronawirusa.

Cypr wpuszcza turystów, ale obowiązują ich liczne obostrzeniaCypr wpuszcza turystów, ale obowiązują ich liczne obostrzeniaŹródło: Adobe Stock, fot: Leonid ANDRONOV
d44fk4j
d44fk4j

Od 4 stycznia wszyscy podróżujący na Cypr będą musieli dodatkowo okazać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem. Obecnie przyjezdni są już zobligowani do wykonania testu na lotnisku na Cyprze, bezpośrednio po przylocie.

Nowe obostrzenia na Cyprze

Od stycznia restauracje i kawiarnie będą mogły obsługiwać wyłącznie klientów siedzących przy stolikach. Wejście do klubów nocnych będzie możliwe jedynie po okazaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż przed 24 h. Z tego wymogu zwolnieni będą jednak wszyscy, którzy przyjęli dawkę przypominającą szczepionki.

d44fk4j

Zaostrzenie restrykcji na Cyprze jest odpowiedzią rządu na rekordowe liczby przypadków koronawirusa, które odnotowywano przez trzy kolejne dni.

– Wszystkie wskaźniki epidemiologiczne są obecnie niekorzystne – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Michalis Hadjipantelas. – Wygląda na to, że wariant Omikron rozprzestrzenia się już w społeczeństwie i wkrótce może zaburzyć wszystkie nasze dotychczasowe prognozy – dodał i podkreślił, że dzienna liczba przypadków koronawirusa, oscylująca wokół 3 tys. zdecydowanie zagraża liczącej nieco ponad milion mieszkańców społeczności cypryjskiej.

Do kiedy nowe restrykcje na Cyprze?

Nowe restrykcje pozostaną w mocy do 15 stycznia z możliwością przedłużenia, jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie poprawie.

d44fk4j

Jak dotąd na Cyprze odnotowano ponad 157 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło 635 osób.

Źródło. www.france24.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Cypr - urokliwa wyspa o burzliwej historii

d44fk4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44fk4j