Trwa ładowanie...

Pierwsza osoba w Chinach z wykrytym Omikronem. Przyleciała z Warszawy

Chińskie służby sanitarne potwierdziły pierwszy przypadek zakażenia Omikronem w Chinach kontynentalnych. Jak podał dziennik "Global Times", to osoba, która przyleciała do miasta Tiencin z Warszawy.

Koronawirus. Chiny z pierwszym przypadkiem Omikrona Koronawirus. Chiny z pierwszym przypadkiem Omikrona Źródło: Adobe Stock, fot: ©MemoryMan - stock.adobe.com
d2g1fcu
d2g1fcu

Jak poinformowały chińskie media, 9 grudnia w Tiencinie wykryto zakażenie koronawirusem u osoby, która przybyła z zagranicy. Wyniki przeprowadzonych badań genetycznych wskazują, że jest to wariant Omikron.

Co ciekawe, zakażona osoba nie miała gorączki i została zaklasyfikowana jako przypadek bezobjawowy - informuje "Global Times", cytując dyrektora miejskiej komisji zdrowia w Tiencinie Gu Qinga. Jak dotąd nie potwierdzono infekcji Omikronem u żadnego innego pasażera podróżującego samolotem z Warszawy.

Jak poinformował 14 grudnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia chodzi o nastolatkę, która do Chin podróżowała z matką. Test wykonany 6 grudnia przed wylotem w Polsce nie wykrył zakażenia, a po przylocie do Chin dał wynik pozytywny. Według informacji przekazanych przez Andrusiewicza, dziewczyna nie ma żadnych objawów choroby i przebywa w szpitalu w izolacji.

d2g1fcu

Władze miasta Tiencin zapowiedziały, że planują wyznaczenie specjalnej strefy i zespołu medycznego do leczenia osób z najnowszym wariantem koronawirusa, aby zapobiec rozwleczeniu go - podał "Global Times".

Omikron w Chinach kontynentalnych

Jest to pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem odnotowany w Chinach kontynentalnych. Wcześniej kilka infekcji Omikronem zgłosiły władze Hongkongu, który jest specjalnym regionem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej.

Władze kraju stosują strategię "zero covid" i utrzymują surowe restrykcje dotyczące wjazdu z zagranicy. Osoby powracające i przybywające do Chin kierowane są na obowiązkową - co najmniej dwutygodniową - kwarantannę w wyznaczonych ośrodkach w mieście przylotu. Co więcej, wszyscy w czasie izolacji są wielokrotnie badani na koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nowy wariant COVID-19. Co wiemy o Omikronie? „Zagrożenie na horyzoncie”

d2g1fcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g1fcu