Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zakaz lotów. Czy Francja trafi na nową listę?

Każde rozporządzenie związane z zakazem lotów emocjonuje Polaków tak samo. Kolejne ma wejść w życie 16 września. I wszystko wskazuje na to, że zakazem zostanie objęta Francja.

Nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 16 wrześniaNowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 16 wrześniaŹródło: 123RF, fot: 06photo
d2vec0v
d2vec0v

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy "RMF FM", Francja może zostać wpisana na listę krajów objętych zakazem lotów do Polski. Projekt rządowego rozporządzenia w tej sprawie ma być gotowy do końca tygodnia.

Póki co MSZ zaleca wstrzemięźliwość w podróżach zagranicznych. "W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie i pojawianiem się nowych ognisk zakażeń koronawirusem MSZ zaleca daleko idącą wstrzemięźliwość w planowaniu wyjazdów zagranicznych. Przypominamy, że podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych" - czytamy w komunikacie MSZ opublikowanym 7 września.

Zakaz lotów do Francji - od kiedy?

Powodem będzie wzrost nowych zakażeń COVID-19. Ostatniej doby wykryto tam ponad osiem tysięcy nowych przypadków koronawirusa.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że Francja zostanie objęta zakazem lotów, ale jeśli tak się stanie, to Polacy, którzy przebywają w tym kraju, a będą chcieli wrócić do domu, będą musieli wracać do Polski np. z przesiadką w innym kraju nieobjętym zakazem lub rejsem ewakuacyjnym przygotowywanym przez LOT.

d2vec0v

Obecna lista zakazu lotów obejmuje 44 państwa, np. Hiszpanię, Stany Zjednoczone oraz Maltę. Obowiązuje do 15 września.

Za każdym razem, podczas tworzenia listy państw objętych zakazem, rząd tłumaczy, że powstaje ona w oparciu o rekomendacje Ministra Zdrowia, które uwarunkowane są wskaźnikiem średniej czternastodniowej liczby stwierdzonych przypadków COVID-19 na sto tysięcy mieszkańców, podawanego przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz liczbą i jakością testów realizowanych w innych państwach.

Obecnie ten wskaźnik we Francji wynosi aż 130,4. Dla porównania, w Polsce to 22,3.

d2vec0v

Nowe rozporządzenie powinno zostać opublikowane nie później niż 15 września, a wejdzie w życie 16 września.

Źródło: RMF FM/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zakaz lotów do 44 krajów. Nowe przepisy namieszały

d2vec0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vec0v