Trwa ładowanie...
d3vdja1

Koszulki do zadań specjalnych. Ułatwią komunikację w podróży, gdy zabraknie słów

Angielski, hiszpański, niemiecki. Wydaje nam się, że gdy choć trochę liznęliśmy jednego z tych trzech popularnych języków, świat stoi przed nami otworem i dogadamy się wszędzie - nawet w najodleglejszym zakątku. Czy jednak na pewno?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koszulki z obrazkami ułatwią porozumienie, nawet wtedy gdy nie zna się języka
Koszulki z obrazkami ułatwią porozumienie, nawet wtedy gdy nie zna się języka (IconSpeak)
d3vdja1

Przekonali się o tym Szwajcarzy George, Steven i Florian, którzy przemierzając świat na motocyklach, utknęli w jednym z regionów Wietnamu. Gaźnik odmówił im posłuszeństwa, a oni poszukując ratunku wśród okolicznych mieszkańców, niestety zderzyli się z barierą językową. Jak znaleźli porozumienie? Gdy zawiodły słowa i gesty, rozwiązaniem okazało się rysowanie znaków na skrawkach papieru.

Sytuacja ta zainspirowała mężczyzn do stworzenia koszulek z najpotrzebniejszymi obrazkami, które ułatwią nawiązanie porozumienia w każdym miejscu na świecie.

– Pomyśleliśmy, że warto byłoby stworzyć zestaw uniwersalnych znaków, które byłyby rozpoznawalne i zrozumiałe dla każdego człowieka. Zaczęliśmy notować i zbierać informacje, które obrazki byłyby najbardziej potrzebne w podróży – mówią twórcy oryginalnych koszulek.

   IconSpeak
(IconSpeak)

Na koszulkach umieszczono 40 obrazków, czytelnych i zrozumiałych dla każdego. Umierasz z głodu? A zapomniałeś, jak powiedzieć: Jestem głodny po angielsku? Wystarczy wskazać znaczek na t-shircie. I bariera językowa znika.

   IconSpeak
(IconSpeak)

Koszulki z obrazkami dotyczącymi codziennego życia nawiązują do narzędzi komunikacji alternatywnej i wspomaganej (AAC). Osoby niemogące porozumiewać się z innymi za pomocą słów, posługują się tablicami komunikacyjnymi czy też zestawami symboli zawieszanych na szyi. T-shirty są dostępne w sklepach internetowych.

d3vdja1

Źrodło: National Geographic

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 5 rzeczy, o których musisz pamiętać, będąc w długiej podróży

d3vdja1

Podziel się opinią

Share
d3vdja1
d3vdja1