W PodróżyKról Tramwajów schwytany. "Wpadają przez swoją nachalność"

Król Tramwajów schwytany. "Wpadają przez swoją nachalność"

Portugalska policja schwytała 62-letniego Króla Tramwajów, znanego kieszonkowca działającego w lizbońskiej komunikacji publicznej. Mężczyzna od lat okradał pasażerów na popularnych liniach.

W tramwajach oraz na ulicach Lizbony potrafi być bardzo tłoczno
W tramwajach oraz na ulicach Lizbony potrafi być bardzo tłoczno
Źródło zdjęć: © Getty Images | Andrew Aitchison
oprac. NGU

Jak poinformowała komenda główna policji w Lizbonie, mężczyzna ten był dobrze znany wymiarowi ścigania, m.in. lokalnej policji. Jego działalność koncentrowała się na liniach tramwajowych nr 28, 12 i 15, które są szczególnie popularne wśród turystów, odwiedzających stolicę Portugalii.

Król Tramwajów i jego przeszłość

Król Tramwajów to tylko jeden z przydomków starszego mężczyzny, który od dekad specjalizował się w kradzieżach w tramwajach Lizbony. Policji udało się ustalić, że w rzeczywistości to ta sama osoba co Portowy Józek, znany również jako Ziutek z Porto.

Mężczyzna ten był wielokrotnie skazywany za kradzieże w tramwajach i uchodził za członka tzw. gangu emerytów. W skład tej grupy wchodzili także inni znani policji przestępcy, tacy jak Brzuchacz, Trener, Żul, Santana oraz Psia Twarz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyjątkowy kraj w Europie. Czarny koń branży turystycznej

Pomimo wcześniejszego skazania na cztery lata więzienia za 20 kradzieży, Król Tramwajów nadal działał na popularnych liniach tramwajowych. Policja nie wyjaśniła, dlaczego mężczyzna ten mógł kontynuować swoją działalność pomimo wyroku.

Portugalski gang emerytów

W maju 2023 r. policja zatrzymała 86-letniego Anibala, który również był związany z gangiem emerytów. Anibal został ujęty na gorącym uczynku podczas kradzieży w tramwaju. Wcześniej, w czasie pandemii Covid-19, próbował ukraść telefon pasażerce autobusu, jednak nieudolność w działaniu doprowadziła do jego zatrzymania.

Zatrzymanie Króla Tramwajów to kolejny krok w walce z przestępczością kieszonkową w Lizbonie. Policja podkreśla, że "kieszonkowcy coraz częściej wpadają przez swoją nachalność i przez to, że ich kradzieże są zbyt widoczne dla świadków". Podkreśla także, że szczególnie turyści powinni uważać na swoje rzeczy prywatne - torebki, portfele, dokumenty czy telefony i inne urządzenia elektroniczne.

w podróżylizbonakieszonkowcy

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)